Związki w porządku obrad Sejmu

W publikowanym w internecie porządku obrad Sejmu na dni 23-25 stycznia pojawiły się punkty zapowiadające pierwsze czytanie projektów ustaw o związkach partnerskich.

Zaanonsowanie czytania trzech projektów ustaw nie znaczy jeszcze, że porządek obrad nie zostanie w ostatniej chwili zmieniony. Już latem na internetowych stronach sejmowych w plamie posiedzeń pojawiło się czytanie związkowych ustaw (opatrzono je wówczas adnotacją, że są to punkty sporne). Ostatecznie do czytania nie doszło i ustawy zostały przesunięte do sejmowej zamrażarki.

Co ciekawe, tuż po głosowaniu nad zmianą porządku obrad i wyrzuceniem związków z rozpiski Platforma zgłosiła swój projekt ustawy o związkach partnerskich, firmowany przez posła Artura Dunina. Projekt skrytykowały nie tylko środowiska LGBT. Stanowisko Platformy w sprawie związków nie podoba się również Radomirowi Szumełdzie, znanemu działaczowi PO z Trójmiasta, bohaterowi głośnego coming-outu w politycznym matriksie.

:: Zobacz na naszych łamach porównanie trzech projektów ustawy o związkach partnerskich (SLD, RP i PO) >>

Za: Sejm.gov.pl

[jotpe]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa