Zadziałaj!

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu RP 23-25 stycznia 2013 roku odbędzie się pierwsze czytanie wszystkich trzech projektów ustaw o związkach partnerskich złożonych w 2012 roku.

Będzie to historyczny moment, ponieważ jeszcze nigdy nie udało się doprowadzić do pierwszego czytania ustawy o związkach partnerskich w Sejmie RP.

Co możesz zrobić aby przekonać posłów i posłanki do głosowania na TAK dla projektów?

Oto kilka sprawdzonych sposobów:

1. Możesz napisać do posłów i posłanek z Twojego okręgu wyborczego za pośrednictwem tzw. „pytarki sejmowej” na stronach KPH, gdzie znajduje się gotowy apel do parlamentarzystów

http://www.kph.org.pl/pl/component/content/article/716-apel-do-poslow

Wystarczy wybrać posłów i posłanki z listy, wpisać swoje dane i wysłać. Podzielcie się z nami odpowiedziami, jeśli je dostaniecie!

2. Możesz napisać osobiście do wybranych posłów i posłanek ze swojego okręgu wyborczego i własnymi słowami, lub własną historią przekonać ich do głosowania na TAK. Lista maili posłów według okręgów wyborczych jest dostępna tu: http://pl.scribd.com/doc/119944365  oraz tu http://www.sendspace.pl/file/f5e65b30bac07b33b68a996/lista-poselska

3. Możesz również osobiści odwiedzić posłów i posłanki w siedzibie ich biur poselskich. Adresy biur poselskich są dostępne na stronach sejmowych.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/poslowie_okregi.xsp

Informacje o tym, co jest w projektach ustaw, znajdziecie w filmiku przygotowanym przez Grupę Miłość Nie Wyklucza:

 

Porównanie wszystkich projektów dostępne jest na stronie Partnerstwa Dla Związków
http://partnerstwodlazwiazkow.pl/porownanie-ustaw/

Zachęcamy do odpytywania i rozmów z parlamentarzystami.

 

***

A w przyszłym tygodniu zapraszamy Was na Zimowisko!

Analogicznie jak latem Piknikietę, zimą organizujemy podsejmowe Zimowisko. Na trawniczku pod budynkiem Sejmu będzie różowy baner. Na pewno ucieszy się z jak najliczniejszej asysty! Warto pokazać parlamentarzyst(k)om, jak bardzo zależy nam na merytorycznej dyskusji o projektach ustaw o związkach.

Zapraszamy w dniach 23-25 stycznia w godzinach 10.00-16.00 pod Sejm. Nawet godzina czy dwie Waszej obecności się liczy – tylko ubierzcie się ciepło!

 

 

 

 

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa