Robert Biedroń przed sądem

Przed Sądem Rejonowym Warszawa Śródmieście stanął dziś Robert Biedroń, oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Czynu tego dzisiejszy poseł RP miał się dopuścić 11 listopada 2010 r. w trakcie zatrzymania podczas blokady prawicowego pochodu z okazji Święta Niepodległości.

Robert Biedroń miał znajdować się w grupie rzucającej racami i kamieniami w „marsz patriotów” oraz policjantów, którzy próbowali nie dopuścić do konfrontacji pomiędzy zwolennikami skrajnej prawicy a blokującymi ich pochód obywatelami, wśród których znajdowali się ludzie lewicy, anarchiści, antyfaszyści etc.

Zdaniem policjantów Biedroń był agresywny i uderzył w twarz jednego z funkcjonariuszy, gdy ten próbował go wyciągnąć z tłumu. Oskarżony natomiast twierdzi od samego początku, że to on jest ofiarą przemocy ze strony policji, a po zatrzymaniu w furgonetce został nawet poturbowany. Wcześniej skarżący Biedronia policjant Tomasz B. chciał – jak mówił przed sądem Biedroń – uderzyć go pałką i kopnąć w krocze. Następnie złapał go za szalik tak mocno, aż poseł miał wrażenie, że się dusi. Biedroń dodał, że podczas jego zatrzymania użyto zbędnej przemocy i złamano procedury, co potwierdził później sąd.

Proces, odbywający się z oskarżenia prywatnego, został odroczony do 18 lutego. W ub. Roku prokuratura umorzyła postępowanie wszczęte na podstawie doniesienia Roberta Biedronia. W grudniu 2012 r. sąd umorzył sprawę przeciwko Tomaszowi B. z oskarżenia prywatnego. Biedroń złożył odwołanie.

A jak wyglądało zatrzymanie Roberta Biedronia, można zobaczyć na filmie w serwisie Youtube:

Źródło: Polskie Radio, TVP, Gazeta.pl

[jotpe]

2 komentarzeRobert Biedroń przed sądem

  • stereo-typ

    Eeee tam… To jakieś bzdury 😉
    Gdyby Pan Policjant twierdził, że Biedroń zaatakował go torebką albo dmuchnął mu w twarz pudrem to jeszcze bym uwierzył… 😛

  • krzsz1986

    Doskonale rozumiem Biedronia. Sam chętnie naruszyłbym nietykalność cielesną niejednego policjanta. 🙂

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa