- homiki.pl - http://homiki.pl -

Księżna przemytniczką!

[1]Jak ujawnił dziennik Haugesunds Avis, norweska księżna Mette-Marit, jedna z najbardziej kontrowersyjnych osób w rodzinie królewskiej,  przeprowadziła w październiku tego roku tajną operację. Wyjechała mianowicie do Indii, by tam w tajemnicy odebrać od surogatki parę bliźniąt i przywieźć je wo Norwegii, gdzie czekali już na nie rodzice – przyjaciel księżnej i jego partner. Mieli oni trudności z uzyskaniem wizy do Norwegii, tymczasem dzieci urodziły się, czekały na transport – i istniało ryzyko, że zostaną porzucone.

O misji księżnej wiedziała norweska ambasada w Indiach, ale tylko kilka osób znało jej prawdziwy cel. Pracownicy kliniki, w której bliźnięta przyszły na świat, myśleli, że po bliźnięta zgłosiła się wynajęta przez norweską parę „blond niania”.

Przepisy prawne obowiązujące w Indiach zezwalają na działalność surogatek, dlatego kraj ten jest mekką dla par niemogących mieć dzieci. Z kolei w Norwegii jest to zakazane, dlatego też działanie księżnej wywołało burzliwą debatę – z jednej strony zarzucano jej obchodzenie prawa (czego członkini rodziny królewskiej robić absolutnie nie powinna), z drugiej chwalono za odważne pomaganie bliskim.

Tymczasem dzieci są już bezpieczne u swoich rodziców, którzy wydali oficjalne oświadczenie dziękując księżnej za pomoc i zapewniając o swojej dozgonnej wdzięczności dla niej.

 

[sass, źródło: wp.pl, wprost.pl, zdjęcie: http://wiadomosci.wp.pl]