Księżna przemytniczką!

Jak ujawnił dziennik Haugesunds Avis, norweska księżna Mette-Marit, jedna z najbardziej kontrowersyjnych osób w rodzinie królewskiej,  przeprowadziła w październiku tego roku tajną operację. Wyjechała mianowicie do Indii, by tam w tajemnicy odebrać od surogatki parę bliźniąt i przywieźć je wo Norwegii, gdzie czekali już na nie rodzice – przyjaciel księżnej i jego partner. Mieli oni trudności z uzyskaniem wizy do Norwegii, tymczasem dzieci urodziły się, czekały na transport – i istniało ryzyko, że zostaną porzucone.

O misji księżnej wiedziała norweska ambasada w Indiach, ale tylko kilka osób znało jej prawdziwy cel. Pracownicy kliniki, w której bliźnięta przyszły na świat, myśleli, że po bliźnięta zgłosiła się wynajęta przez norweską parę „blond niania”.

Przepisy prawne obowiązujące w Indiach zezwalają na działalność surogatek, dlatego kraj ten jest mekką dla par niemogących mieć dzieci. Z kolei w Norwegii jest to zakazane, dlatego też działanie księżnej wywołało burzliwą debatę – z jednej strony zarzucano jej obchodzenie prawa (czego członkini rodziny królewskiej robić absolutnie nie powinna), z drugiej chwalono za odważne pomaganie bliskim.

Tymczasem dzieci są już bezpieczne u swoich rodziców, którzy wydali oficjalne oświadczenie dziękując księżnej za pomoc i zapewniając o swojej dozgonnej wdzięczności dla niej.

 

[sass, źródło: wp.pl, wprost.pl, zdjęcie: http://wiadomosci.wp.pl]

1 komentarz do: Księżna przemytniczką!

  • zewsząd i znikąd

    Ciekawa akcja, ale mimo wszystko jestem przeciwna takiej formie rodzicielstwa. Noszenie dziecka przez dziewięć miesięcy w swoim ciele, całe narażanie się dla niego – nie jest czymś, co można wystawiać na sprzedaż.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa