Kościół o atakach na rodzinę

Ataki na wartości chrześcijańskie, tradycyjny model rodziny i rolę kobiet, a także podpisana niedawno przez Polskę konwencja o zwalczaniu przemocy to główne tematy pojawiające się w kazaniach najważniejszych polskich hierarchów.

W czasie świątecznych mszy i nabożeństw kaznodzieje zwykle poruszają tematy szczególnie istotne dla Kościoła. W tym roku w trakcie najważniejszych nabożeństw katolicy w Polsce wysłuchali apeli o obronę tzw. „tradycyjnych wartości”. Na Pasterce w bazylice w Przemyślu abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, piętnował ataki na tradycyjny model rodziny „złożonej z mężczyzny i kobiety, rodziny wielodzietnej”. Zebrani w bazylice wierni dowiedzieli się również, że przyjęta przez Polskę konwencja o zwalczaniu przemocy wobec kobiet szerzy kłamstwa Unii Europejskiej. Te kłamstwa to zdaniem polskich hierarchów katolickich m.in. definicja płci kulturowej (gender), a także otwieranie drogi do promowania homoseksualizmu. Zdaniem abp Michalika w Polsce panują pozory demokracji.

W podobnym tonie wypowiadał się metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz. W trakcie mszy pasterskiej napominał, że nie wolno manipulować instytucją małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, gdyż jest to instytucja ustanowiona przez samego Boga. Zasugerował, że obrona tradycyjnego modelu rodziny jest tym bardziej ważna teraz, gdy próbuje się ją w Europie zrównać z innymi typami związków. Można to odczytać m.in. jako wyraźną aluzję do pozytywnego trendu legalizacji związków jednopłciowych w różnych krajach i starania o przyjęcie ustawy o związkach partnerskich w Polsce.

za: Natemat.pl, Gazeta.pl, TVN24, KEP

[jotpe]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa