Kampania na rzecz walki z przemocą seksualną

Jak pisze portal Queerty.com, kampania na rzecz walki z przemocą seksualną, która prowadzona jest w Kanadzie, mocno przyciąga uwagę mieszkańców. Stowarzyszenie Sexual Assault Voices of Edmonton rozpoczęło chwytliwą akcję pod hasłem „Nie bądź takim facetem” (Don’t Be That Guy), które pierwotnie, w 2010 roku, miało na celu zwrócenie uwagi na przemoc związaną ze spożyciem alkoholu.

W nowej kampanii wykorzystano między innymi plakat, na którym mężczyzna odrzuca „zaloty” drugiego, z podpisem: „To nie jest seks … kiedy on nie chce. Seks bez zgody = przemoc seksualna”.

Chcieliśmy rozwinąć kampanię poza zakresy heteroseksualnego audytorium. Problem przemocy seksualnej istnieje również w związkach tej samej płci, mówi Lise Gotell, profesor Uniwersytetu Alberty. Ostry język i śmiałe obrazy powinny przyciągnąć uwagę do naszego głównego przesłania o tym, że stosunek seksualny bez zgody jest przemocą seksualną”.Oficjalna strona kampanii (jęz. ang.)

 

 

[db, źródło: Queerty.com]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa