Konkurs rozstrzygnięty

 

Nasz jesienny konkurs na słotną pogodę – rozstrzygnięty! Serdecznie dziękujemy  za wszystkie maile z odpowiedziami. Nagrody otrzymają autorzy i autorka trzech pierwszych odpowiedzi, które były poprawne w co najmniej 80% – gratulujemy, czekajcie na listonosza!

A jakież były te odpowiedzi poprawne? Oddajemy głos autorce konkursu, Cioci Juanicie, jednocześnie zastrzegając, że wbrew pojawiającym się sugestiom konkurs nie był ustawiony pod krewnych-i-znajomych Cioci (vide pytanie nr 6)! Docenialiśmy kreatywność :).

Otóż i odpowiedzi, z komentarzami:

Pytanie 1
Jak się nazywa największy przewodnik dla gejów?
a) Pascal
b) Queer Travel
c) Spartacus
d) Od Annasza do Kajfasza

C) – Słynny niewolnik i gladiator rzymski Spartakus, patronuje najsłynniejszemu przewodnikowy dla gejów. Wydawcą tego Gay Guides jest Bruno Gmunder Verlag a w tym roku ukazało się 41 wydanie tej cegły (ponad tysiąc stron!). Od 2010 Spartacus jest dostępny także w wersji elektronicznej jako app na iPhona.

Pytanie 2
Gdzie odbywa się największa na świecie parada równości (Gay Pride/CSD)?
a) Kolonia
b) New York
c) Sao Paulo
d) Berlin

C) Brazylia z ponad 4 milionami uczestników zajmuje niewątpliwie pierwsze miejsce. W Sao Paulo jest zatem największy „Gay Pride” na świecie. Kolonia zajmuje drugie miejsce i pierwsze w Europie (ponad milion uczestników)

Pytanie 3
Jak się nazywa ulica gejowska w San Francisco?
a) Castro Street
b) Gay Street
c) Sesame Street
d) Wisteria Lane

A) W San Francisco lat 60-tych geje i lesbijki wprowadzi się do dzielnicy „The Castro“ i stworzyli tam swoistą queer-dzielnicę. 1975 Harvey Milk otworzył swój słynny sklepik fotograficzny przy 575 Castro Street. Do dziś pond połowa mieszkańców Castro jest LGBT(Q)itd.

Pytanie 4
W 2012 odbywał się po raz 5 międzynarodowy „Pink Lake Festival“, dokąd należało pojechać, by wziąć w nim udział?
a) Mrągowo
b) Reykjavik
c) Wörthersee
d) Malta (koło Poznania)

C) Pink Lake Festivals odbywa się w kilku kurortach nad jeziorem Wörthersee w Austrii. (www.pinklake.at)

Pytanie 5
Jaki jest według oceny Spartacus International Gay Guide najbardziej przyjazny homikom kraj?
a) Kanada
b) Holandia
c) Szwecja
d) Republika Południowej Afryki

C) Zdecydowanie Szwecja. Przy ocenianiu brano pod uwagę stopień zadowolenia gejów żyjących w danym kraj i ocenę równouprawnienia ludzi LGBT. Drugie miejsce zajęły ex aequo Belgia i Holandia. Najgorszym krajem dla gejów okazał się Iran.

Pytanie 6
W jakim miejscu przebywała na urlopie w 2012 roku ciocia Juanitta: 🙂
a) Berlin (Folsom Europe)
b) Amsterdam – Café ‚t Mandje – w najstarszym w Holandii klubie dla gejów, jako że Juanitta jest najstarsza, przedpotopowa i przedemancypacyjna
c) Wrocław (dark room klubu Cactus)
d) Lubiewo lub inna plaża nudystów

A) Oczywiście na pewno nikomu NIE potrzeba już przypominać, że największe europejskie spotkanie fetyszystów WSZELKIEJ maści – FOLSOM EUROPE – odbyło się w Berlinie w dniach 5 – 11 września 2012. Ciocia w przebraniu don Pedro (carramba!) zakradła się do najciemniejszych darkroomów…

Pytanie 7
Stolica Tajlandii Bangkok nosi po tajsku również nazwę „Krung Thep”, która w tłumaczeniu znaczy:
a) Miasto chłopców
b) Miasto anioła
c) Miasto wiecznego uśmiechu
d) miasto białego słonia

B) Krung Thep, „miasto anioła“ jest od  1782 stolicą królestwa Tajlandii. Oficjalna nazwa brzmi jednak: „Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit“. czyli: „Miasto anioła, wielkie miasto i rezydencja klejnotu szmaragdowego Buddy, niezdobyte miasto boga, największa stolica świata, zdobiona dziewięcioma szlachetnymi kamieniami, bogata potężnymi pałacami, które równe są niebiańskim podwojom nowo narodzonego bóstwa, miasto podarowane przez Indrę i zbudowane przez Vishnukarma

Pytanie 8
W ilu krajach homoseksualizm jest karalny?
a) 7
b) 23
c) 76
d) 189

C) Obecnie homoseksualizm prawnie zakazany jest w 76 krajach. W 113 krajach nie istnieje prawodawstwo skierowane przecie gejom i lesbijkom. W 7 krajach istnieje dla gejów kara śmierci.

Pytanie 9
W którym kraju istnieje oficjalny zakaz wjazdu dla osób HIV-pozytywnych?
a) Kuba
b) Singapur
c) USA
d) Cypr

B) Singapur deportuje osoby HIV pozytywne. Przy pobycie trwającym do miesiąca nie ma potrzeby poddania się testowi na obecność wirusa. Przy wjeździe należy jednak uważać, by celnik nie znalazł żadnych lekarstw, mogących sugerować zakażenie. Przy pobycie przekraczającym 30 dni należy przedłożyć wyniki testu na HIV. W USA do 2010 istniał przepis o zakazie wjazdu osób HIV-pozytywnych, lecz za Baracka Obamy został on zniesiony.

Pytanie 10
Kiedy we Włoszech usłyszysz „Sto per venire“,…
a) … spotkałeś właśnie przyjaciela na całe życie
b) … odbywasz właśnie zajebisty Seks
c) …będziesz miał problemy z policją
d) …oczekują cię problemy zdrowotne

B) „Sto per venire“ znaczy „zaraz dojdę“ – co słyszymy zazwyczaj tuż przed osiągnięciem wytrysku. Sugerowana zatem odpowiedź: seks! A nawet „Seks”, od wielkiej litery pisany! Pozostałe odpowiedzi łączą się ze zwrotem bardziej pośrednio niż bezpośrednio. 😉

Ciocia gratuluje tym, co znali (lub odgadli!) prawidłowe odpowiedzi i powiewa na pożegnanie swoim boa z piór – do zobaczenia wkrótce!

 

 

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa