Powstaje Fundacja Równość.org.pl

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Wychodzenia z Ukrycia dowiedzieliśmy się, że w Krakowie została ustanowiona nowa Fundacja Równość.org.pl, której celem będzie realizowanie i wspieranie inicjatyw na rzecz równości, także ludzi LGBTQ oraz podejmowanie działań zmierzających do przeciwdziałania wszelkim aktom dyskryminacji, wynikającym najczęściej z uprzedzeń, stereotypów, a także braku podstawowej wiedzy na temat odmienności. Fundatorem Fundacji jest Radek Oliwa, założyciel i wydawca portalu Innastrona.pl/Queer.pl, członek Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.

W początkowej fazie działalności uruchomione zostaną trzy programy, których realizacja odbywać się będzie na gruncie regionalnym, ogólnopolskim oraz w przestrzeni rodzimego Internetu. Przede wszystkim jednak działalność Fundacji Równość.org.pl skupi się na Małopolsce, by także i Kraków mógł być miejscem, które wspiera różnorodność, łączy społeczności i organizacje pozarządowe, dla których istotnym celem jest walka z dyskryminacją. Mało jest w Krakowie organizacji pozarządowych podejmujących problematykę równości z różnych perspektyw, a na pewno ich głos jest słabo słyszany. Myślę, że fundacja będzie miała okazję przyczynić się do zmiany tego stanu poprzez działania w obszarach edukacji, rzecznictwa, monitoringu i innych. Będziemy pracować na rzecz społeczności LGBTQ, ale mając na uwadze także wszelkie inne przesłanki decydujące o dyskryminacji, niewidoczności, braku równości. Fundacja będzie zabiegać o większe zainteresowanie instytucji publicznych w Krakowie przeciwdziałaniem dyskryminacji, włączać się w ogólnopolskie akcje na rzecz równości, podtrzymywać zainteresowanie społeczne problemami mniejszości i upowszechniać postawy akceptacji różnorodności i odmienności – mówi Piotr Wójtowicz, który wejdzie w skład zarządu fundacji.

Trzymamy kciuki za powodzenie i dużo energii w działaniu oraz realizowaniu ciekawych pomysłów!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa