Zagrać diabłu na nosie w samym środku piekła

Sytuacja w Ugandzie jest niemal wzorcem z Sevres najgorszej możliwej pozycji osób LGBTQ. Prześladowania, wszechogarniająca homofobia, szerokie wpływy radykalnych kościołów i sekt chrześcijańskich, które stawiają sobie za cel zniszczenie wszystkich nie-heteroseksualistów, kara więzienia za homoseksualność, a także ciągle czekający w parlamencie projekt ustawy wprowadzającej karę śmierci za akty homoseksualne, morderstwa i otwarte akty przemocy – to powoduje, że trudno wyobrazić sobie choćby najcichszy i najskromniejszy coming-out.

Tymczasem ugandyjska tęczowa społeczność wprawiła w ten weekend świat w osłupienie organizując prawdziwy Gay Pride. Po miesiącach przygotowań, mimo nękania przez władze i licznych aresztowań, udało się zorganizować nei tylko festiwal filowy i imprezy, ale również paradę. Wszystkie zgromadziły wielu uczestników.

Takie zdjęcia obiegły świat:

 [źródło: advocate.com]

 

 

W celu pogłębienia swojej wiedzy o Ugandzie polecamy także obejrzenie poruszającego dokumentu o życiu osób homoseksualnych w tym kraju:

 

Tę perspektywę trudno nam sobie nawet wyobrazić. Szczególnie w świetle naszych obaw przed pojawieniem się na jakiejkolwiek polskiej paradzie czy marszu…

 

Tytuł naszej notki jest cytatem z facebookowego profilu „Tęczowe Oko Saurona” zajmującego się śledzeniem i zwalczaniem homofobii na FB.

 

[sass]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa