Ukraina: SpongeBob ukrytym gejem

Za: Youtube.comPopularny serial animowany „SpongeBob” promuje homoseksualizm, a główny bohater filmu jest ukrytym gejem – uznała w mijającym tygodniu ukraińska Narodowa Komisja ds. Ochrony Moralności Publicznej i zarekomendowała wycofanie kreskówki z emisji. Za równie groźne NKOMP uznała seriale „Simpsonowie” oraz „South Park”.

Miała Polska przed paru laty swoją „aferę teletubisiową”, teraz czas na Ukrainę. Z tym wszelako wyjątkiem, że jak to w kraju o mocarstwowych ambicjach bywa, sprawą kreskówek dla dzieci zajęła się szacowne, ogólnokrajowe gremium mędrców.  Narodowa Komisja ds. Ochrony Moralności Publicznej to administracyjny twór do dławienia wolności wypowiedzi, co podkreślają obrońcy praw człowieka (m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka). Decyzja NKOMP w sprawie „SpongeBoba” może śmieszyć, nie powinna jednak, gdyż komisja odgrywa na Ukrainie rolę urzędu cenzorskiego, którego zadaniem bynajmniej nie jest ochrona obyczajności.

Co ciekawe, w pracach nad negatywną opinią uczestniczyli również psychologowie, w tym niejaka Irina Miedwiediewa. W niezrozumieniu obciachu pani Irina przypomina Ewę Sobińską, rzeczniczkę praw dziecka w 2007 r. Różnica jest taka, że za ukraińską „ekspertką” stoi silna instytucja, Sobińska natomiast działała w pustce (i z pustki – w głowie – cała awantura tubisiowa się wzięła). Ukraińska afera wokół „kanciastoportego” przypomina nieco protest fundamentalistów chrześcijańskich w USA, którzy przed siedmioma laty również dopatrzyli się gejostwa w bohaterze filmu.

Ukraińskiemu NKOMP-owi nie spodobały się również inne seriale animowane. „Simpsonowie” niszczą tradycyjny model rodziny (kochamy ten „argument”), natomiast „South Park” szerzy wiarę w reinkarnację (sic!).

(Za: Advocate.com, Hollywood.com)

1 komentarz do: Ukraina: SpongeBob ukrytym gejem

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa