„Ministranci” z PO nie chcą ustawy Dunina

Konserwatywne skrzydło Platformy nie chce żadnej ustawy o związkach partnerskich. W zamian  proponuje zmiany w istniejących już przepisach – czytamy w internetowym wydaniu„Rzeczpospolitej”.

Jacek Żalek (PO) powiedział „Rz”, że do uregulowania kwestii spadkowych, dostępu do informacji medycznej czy prawa do pochówku partnera nie trzeba wprowadzać instytucji związku partnerskiego, który nazywa „paramałżeństwem”. Wystarczy zrobić lifting istniejących przepisów. Poseł zamierza swoje propozycje umieścić w projekcie ustawy. Autor projektu ustawy o umowie związku partnerskiego Artur Dunin zapowiedział, że bezie obstawał przy swojej propozycji.

Jak podkreśla Żalek, jego propozycje mają przetestować, czy naszym środowiskom chodzi rzeczywiście o uregulowanie życiowych kwestii, czy o związki partnerskie („paramałżeństwa”).

***

Jerzy Piątek:

Nie upłynęło wiele wody w Wiśle od zgłoszenia przez Dunina projektu ustawy o związkach (chwalonego przez wielu PO-wców), a już gniewnym pomrukiem odezwali się platformerscy ministranci i moraliści. Jacek Żalek, który wcześniej wsławił się propozycją klauzuli sumienia dla aptekarzy oraz tym, że z niejednego pieca chleb jadł (w swojej polit-karierze należał do kilkunastu prawicowych i skrajnie konserwatywnych organizacji, partyjek i partii – również do PiS), wyskoczył nagle z propozycją takiego rozcieńczania idei związków partnerskich i idących za nimi rozwiązań prawnych – że w końcu nic z nich nie zostanie. Zapowiadane przezeń propozycje uregulowania życiowych spraw między niemałżeńskimi partnerami to jak na razie nic nieznacząca mgła. Pustka. Bo o czym tu dyskutować? Są jakieś konkrety? Dunin pokazał przynajmniej projekt, Żalek natomiast sięgnął po ulubione narzędzie nawiedzonej prawicy – pyskaczenie. Ot, żal…

 

1 komentarz do: „Ministranci” z PO nie chcą ustawy Dunina

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa