Madonna deklaruje poparcie dla LGBT na koncertach w Rosji

W trakcie swojej trasy koncertowej po Rosji Madonna nie zapomniała o swojej – tradycyjnej już – „prawnoczłowieczej” polityce marketingowej. Podczas wtorkowego koncertu w Moskwie kilka słów poświęciła członkiniom zespołu „Pussy Riot” sądzonym w Moskwie w skandalicznym procesie politycznym będącym kpiną z wymiaru sprawiedliwości. Podczas koncertu Madonna powiedziała, że „modli się o ich uwolnienie”.

Czwartkowy koncert w Petersburgu miał o tyle większe znaczenie dla społeczności LGBTQ, że to właśnie to miasto otoczone jest szczególnie złą sławą ze względu na absurdalnie restrykcyjne przepisy ścigające za „promowanie homoseksualności”. Już przed koncertem artystka zapowiadała, że odniesie się do tego i zachęcała do zakładania rozdawanych przed koncertem różowych bransoletek, które miały stać się elementem jej występu.

Podczas koncertu zaś wygłosiła kilkuminutową mowę, w której przywołując pastora Kinga mówiła, że osoby LGBTQ na całym świecie, a więc i w Rosji, mają takie same prawa, jak wszyscy inni, do tego, by być traktowanym z godnością, szacunkiem, zrozumieniem, tolerancją i z miłością. Nawiązała też do obecnego w każdej świętej księdze przykazania miłości bliźniego i wywołała entuzjazm publiczności zachęcając do pokazania różowych bransoletek w ramach solidarności z prawami człowieka osób LGBTQ.

Oto całe przemówienie Madonny:

 

Część rosyjskiej społeczności LGBTQ nie była jednak zachwycona deklaracjami Madonny. Rosyjscy działacze mówili mediom, że woleliby, aby zrezygnowała z trasy w Rosji w proteście przeciw polityce władz, a nie zbijała kokosy zarówno z koncertów, jak i z inwestycji w Rosji (klub fitness w centrum Moskwy), okraszając to płomiennymi przemówieniami.

Bez względu na to, jakie pobudki kierują Madonną w jej konsekwentnym trwaniu przy takiej a nie innej linii polityczno-marketingowej, trzeba jej przyznać jedno – szum wokół jej osoby to również szum wokół spraw, o których mówi. A o prawach człowieka nie da się mówić za mało.

 

[sass, źródło: Reuters, billboard.com]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa