Wysyłamy maile do marszałkini

Już dawno wyrażenie protestu nie było tak łatwe. Choć zachęcamy do tworzenia osobistych maili, rozumiemy 1) zabieganie pracujących zawodowo, 2) rozleniwienie wakacyjne uczniów i studentów, 3) zmęczenie upałem wszystkich.

Dlatego też zachęcamy – skorzystaj z przygotowanego przez organizacje szablonu do wysłania maila do marszałkini.

Dlaczego?

Sejmowa niszczarka działa. Nasze plany i marzenia o wprowadzeniu związków partnerskich w Polsce zostały skoszone jedną polityczną decyzją komisji ustawodawczej, która opowiedziała się przeciw naszym prawom. Ewa Kopacz może teraz, kierując się opinią tej komisji, odrzucić projekty związków partnerskich i w ogóle nie wprowadzać ich do prac Sejmu. Tak się zapewne stanie: rządzący zignorują nasze postulaty, odwrócą się plecami i będą udawać, że nie istniejemy, a nasze problemy są wydumanymi roszczeniami – widzieliśmy to nie raz. Tak jednak być nie musi! Mamy dość i pokażmy to! Równe prawa nie są łaską udzielaną nam przez polityków – mamy prawo ich żądać! Napiszmy, dziesiątki, setki maili do marszałkini Ewy Kopacz, żeby wiedziała że jest nas więcej niż garstka działaczy i działaczek, a na związkach partnerskich zależy ogromnej części społeczeństwa. Chcesz związków partnerskich? Nie daj władzy w kaszę sobie dmuchać! Wyślijmy tyle maili, że skrzynka Ewy Kopacz przepełni się naszym oburzeniem!

Pod tym LINKIEM znajdziesz gotowy szablon petycji. Podpisz, „zaptasz” zgodę na przetwarzanie danych, wyślij – i podziel się tą informacją z innymi!

A jaka jest treść maila?

Szanowna Pani Marszałek,

W związku z wydaniem w dniu 28 czerwca br. przez sejmową Komisję Ustawodawczą negatywnych opinii odnośnie projektów dwóch ustaw, tj.: o umowie związku partnerskiego oraz o związkach partnerskich, zwracam się do Pani z prośbą o jak najszybsze nadanie wymienionym powyżej projektom numeru druku sejmowego oraz ich skierowanie ich do pierwszego czytania w celu kontynuacji procesu ustawodawczego.

Uchwalenie jednej z wyżej wymienionych ustaw dałoby jedyną możliwość zawarcia formalnego związku parom jednopłciowym i zmniejszyłoby dyskryminację prawną, która sprawia, że nie mają równych praw opieki nad chorym partnerem/partnerką, pochowania zmarłego, dziedziczenia wspólnie wypracowanego majątku, odmowy zeznań przeciwko najbliższej osobie, wspólnego opodatkowania itd.

Tysiące par, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą zawrzeć małżeństwa, mogłyby prawnie zarejestrować swój związek. Polepszyłoby to ich sytuację prawną, ułatwiło codzienne życie, stworzyło bezpieczniejszą sytuację ich dzieciom.

Biorąc pod uwagę fakt, iż w czerwcu 2012 roku Donald Tusk, złożył obietnicę iż wkrótce po wyborach jest gotowy do dyskusji na ten temat i przygotowania odpowiednich ustaw*, zwracam się do Pani z apelem o jak najszybsze skierowanie projektu o umowie związku partnerskiego oraz o związkach partnerskich do pierwszego czytania w Sejmie tak, by umożliwić publiczną debatę i dalszą pracę nad nimi.

Do pracy, rodacy! I rodaczki!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa