- homiki.pl - http://homiki.pl -

World Pride Londyn 2012

Tegoroczne World Pride w Londynie to była jedna wielka niewiadoma. Prawdę mówiąc jeszcze kilka dni temu nie wiadomo było czy w ogóle się odbędzie. Do końca nie było wiadomo, którędy przejdzie i o której godzinie wyruszy. Niewiadomą była także pogoda – co akurat w Londynie nie dziwi. Na szczęście, choć o wiele skromniej niż w poprzednich latach, parada się odbyła.

Powodem tego całego zamieszania były kłopoty finansowe organizatorów parady. Nie stać ich było na platformy a część imprez musiała zostać skrócona. Mimo to i tak parada zgromadziła rzesze homików i ich miłośników. Była także prawie 100-osobowa grupa Polaków z posłanką Anna Grodzką na czele. Umieszczeni w paradzie pomiędzy egzotycznymi Filipińczykami a grupą pracowników sieci restauracji Nandos bawiliśmy się świetnie, podrygując w takt to bębenków, to filipińskiej muzyki.

Z kronikarskiego obowiązku trzeba dodać, że nie zabrakło homofobów, z megafonem i biblijnymi cytatami na ustach. Garstka „odmieńców” została wciśnięta w witrynę Pizza Hut, przez co wyglądała raczej komicznie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii na Facebooku [1].

 

Polska grupa na World Pride Londyn 2012 [2]