Wałęsa bierze ślub, by poprzeć związki partnerskie!

 

Jarosław Wałęsa, syn byłego prezydenta i poseł do Parlamentu Europejskiego zelektryzował wczoraj media zmieniając na Facebooku swój status z „w związku” na „w związku małżeńskim”. Posypały się domysły na temat cichego ślubu z dala od kamer paparazzich, popłynęły życzenia szczęścia na nowej drodze życia. Tymczasem wieczorem okazało się, że ślubu nie było, a zmiana statusu to tylko gest, chwyt medialny. Okazało się również, czemu ten gest miał się przysłużyć…

Oto, co Jarosław Wałęsa napisał w wyjaśnieniu opublikowanym również na FB:

Szanowni Państwo!
Mój wirtualny ślub wzbudził zainteresowanie, za które bardzo dziękuję. Jestem wdzięczny za wszystkie życzenia i przepraszam, że na razie mam jedynie wirtualną obrączkę. Powodem tego zamieszania była rozmowa z moją wybranką, podczas której zdaliśmy sobie sprawę, że nie podoba nam się obecny stan prawny w Polsce, który nie dopuszcza związków partnerskich. Związki takie dotyczą kobiet i mężczyzn o różnych orientacjach i stylach życia. Moje wychowanie i chęci kierują mnie ku związkowi małżeńskiemu z moją ukochaną Eweliną, ale razem z nią solidaryzujemy się ze wszystkimi, którzy są jak na razie dyskryminowani. Liczę na to, że moje Koleżanki i Koledzy w Sejmie podejmą słuszne decyzje już wkrótce, bez zbędnej zwłoki. Ja sam, z moją Żoną, ale mam nadzieję również przy Waszym wsparciu, będę Ich do tego namawiał.
Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Bardzo mile jesteśmy zaskoczeni taką postawą pana europosła, który wcześniej tego lata głosował przeciw przyjęciu rezolucji Parlamentu Europejskiego potępiającej homofobię w Europie. Przyznać jednakże trzeba, że swój głos uzasadniał nie przyczynami ideologicznymi, a technicznymi, tłumacząc się w następujący sposób: Zapisy z rezolucji dotyczące prawa rodzinnego i jego regulacji, pozostają tylko i wyłącznie w gestii każdego kraju członkowskiego, czyli zapisy z wyżej wymienionej rezolucji są sprzeczne z zasadą pomocniczości. Według obowiązujących Traktatów, niezgodne z prawem jest nawoływanie Komisji Europejskiej do przedstawienia propozycji legislacyjnych w tym wypadku dotyczących uznawania aktów stanu cywilnego przez wszystkie państwa członkowskie w zakresie poza kompetencjami Parlamentu Europejskiego (źródło: InnaStrona).

Bardzo nas cieszy zamieszanie, jakie gest Jarosława Wałęsy zrobił w mediach – dzięki temu sprawa związków partnerskich po raz kolejny zyskuje aspekt nie tylko polityczny, lecz również „celebrycki”, co przyczynić się może do zwiększenia poparcia dla nas wśród obywateli zniechęconych do polityki, a śledzących namiętnie życie sławnych i/lub bogatych. Wszyscy kochają ploteczki, my przecież też!

 

[sass, źródło: http://namonciaku.pl, zdjęcie: jaroslawwalesa.pl]

3 komentarzeWałęsa bierze ślub, by poprzeć związki partnerskie!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa