Ustawy o związkach – gorący wtorek

Fot. Wiktor SidorukPorządek obrad dziewiętnastego posiedzenia Sejmu przewiduje pierwsze czytania ustaw o związkach partnerskich. Zanim jednak do tego dojdzie, posłowie 24 lipca będą głosować nad tym, czy w ogóle dopuścić oba projekty pod obrady. We wtorek na Wiejskiej od rana demonstracja – przyjdźcie i powiedzcie posłom: Żądamy ustawy o związkach partnerskich!

Czytanie ustaw oznaczone jest punktami od 10 do 13 w porządku obrad. Pozycje te oznaczono jako punkty sporne. Zawdzięczamy je posłom Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski, którzy na Konwencie Seniorów zgłosili odrębne zdanie co do porządku obrad Sejmu. W takiej sytuacji art. 173 ust. 4 regulaminu Sejmu stanowi: W przypadku braku jednolitej opinii Konwentu Seniorów w sprawie porządku dziennego posiedzenia, w spornych punktach porządku rozstrzyga Sejm, po przedstawieniu sprawy przez Marszałka Sejmu. Głosowanie nie jest poprzedzone debatą ani zadawaniem pytań.

Głosowanie nad dopuszczeniem do czytania ustaw o związkach partnerskich odbędzie się w pierwszym dniu posiedzenia Sejmu – we wtorek 24 lipca.  Jeśli posłowie będą za – będą czytania projektów. Jako poseł sprawozdawca wskazany jest Robert Biedroń (RP).

Niestety, nie jest pewne, czy posłowie będą mieć na tyle odwagi, by nie zmieniać porządku obrad, dlatego też powinniśmy im pomóc oderwać się od paragrafów, punkcików, regulaminów. Chcemy wierzyć, że będzie ich stać na refleksję, że decyzja, przed jaką staną, dotyczyć będzie nie porządku obrad, ale obywateli RP.
.

KTO MA CZAS WE WTOREK, NIECH PRZYJDZIE RANO POD SEJM,
GDZIE ODBĘDZIE SIĘ DEMONSTRACJA POD ZNANYM HASŁEM:
ŻĄDAMY USTAWY O ZWIĄZKACH PARTNERSKICH!

.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa