- homiki.pl - http://homiki.pl -

Piątek w piątek: Radykałów lament nad okładką

Posted By jerzyk On 12 lipca 2012 @ 21:30 In Na barykady | 1 Comment

[1]Ukarać Newsweek za szerzenie homoseksualizmu! – pod takim hasłem Solidarna Polska wyruszyła na wakacyjną krucjatę moralności. SP zamierza złożyć do Rady Etyki Mediów (REM) wniosek o nałożenie na tygodnik dotkliwej kary finansowej. Reakcja „ziobrystów” to tylko jeden z wielu przykładów spektaklu licytacji na radykalizmy, jaki krajowi politycy z prawa serwują obywatelom.

Kanapowa partia Ziobry i Kempy nie daje odpocząć Polakom na zasłużonych urlopach i wyrusza na wojnę z „Newsweekiem”, który w ostatnim numerze opublikował reportaż o parach lesbijskich wychowujących dzieci, a także umieścił na okładce czuły portret rodzinny przedstawiający dwie kobiety i ich synka.

Zdaniem SP publikacja ta stanowi „część kampanii homoseksualnej, którą zaczął wspierać tygodnik Tomasza Lisa, aby na siłę wszczepić społeczeństwu akceptację homoseksualizmu” – jak uważa anonim o nicku drive-thru z Salonu 24, którego opinię w całości opublikowano na stronie internetowej Solidarnej Polski. Natomiast rzecznik SP Patryk Jaki powiedział w czwartek w Sejmie, że jest to nachalne promowanie homoseksualizmu, a na dodatek w trakcie pisania tekstu posłużono się instrumentalnie „niewinnymi i nieświadomymi dziećmi”. SP domagać się będzie od REM, aby ta nałożyła na wydawcę tygodnika karę na tyle dotkliwą, aby w przyszłości żadnemu medium nie opłacało się publikować treści promujących wartości niezgodnych z konstytucją (uczciwiej byłoby powiedzieć: z nauką pasterską KoKat-u).

Ta histeryczna reakcja trochę śmieszy, trochę przestrasza. Solidarna Polska, odurzona upałem, dała się jednak wyprzedzić przez bardziej gorliwych – głośny krzyk protestu wydał wcześniej inny „urzędnik minimiło” (ministerstwa miłości – warto przypomnieć sobie czasem Orwella) Tomasz Terlikowski. Autorki artykułu, dziennikarki „Newsweeka”, odpowiedziały mu (i jemu podobnym): „…Chciałyśmy (…) pokazać, że bez względu na to, jak bardzo publicysta Frondy będzie odwracał głowę i zaciskał powieki, by nie widzieć prawdy, rodziny jednopłciowe w Polsce istnieją. Żyją razem, wychowują dzieci. I najczęściej ukrywają to przed otoczeniem w obawie przed moralistami w rodzaju Terlikowskiego.” (cały tekst odpowiedzi można przeczytać TUTAJ [2])

Co ciekawe, aktywiści Solidarnej Polski (et consortes) strzelają sobie w stopę – nieuważny obserwator wakacyjnej (zieeew) sceny politycznej może mieć problemy ze zrozumieniem, przeciwko czemu protestują „solidarni”. Przeciwko kobietom czy dzieciom? Przeciwko rodzeniu? Przecież do tej pory byli za! Trzęsąc brzuchami z oburzenia, działacze prawicy zapominają, że polska ustawa zasadnicza nie zabrania (i słusznie!) nikomu płodzenia i rodzenia dzieci. Jeśli zatem przyjście na świat malca w rodzinie jednopłciowej jest „nachalnym promowaniem homoseksualizmu”, to czy urodzenie dziecka przez gorliwą żonę-katoliczkę będzie jakąś szczególną demonstracją katolicyzmu?

Na polskiej scence politycznej można ostatnio zaobserwować zaciętą licytację na radykalizmy. O palmę pierwszeństwa w byciu prawdziwym Polakiem, katolikiem, patriotą, prawdziwym prawicowcem i konserwatystą walczą PiS, Ziobro i spółka, a także Gowinland u Platformersów. Szkoda, że na tej chłopięcej zabawie tracą obywatele – a to przez zaniedbania władzy, a to przez koncentrowanie się na tematach zastępczych, a także z powodu niedostrzegania przez polityków potrzeb dużych grup obywateli (w tym ludzi LGBTQ, ale również: rodzin wielodzietnych, małżeństw bezdzietnych starających się o poczęcie „w szkle”, maltretowanych kobiet, pacjentów czekających miesiącami na zabieg, mniejszości religijnych, nielegalnych imigrantów, etc). Marzą mi się takie czasy, w których obywatele przy pomocy wyborczych kart do głosowania wyproszą tych panów (niektóre panie również) za drzwi.

Autorzy:

zdjęcie Jerzy Piątek

Jerzy Piątek [4]

Jeden ze współzałożycieli i redaktor portalu Homiki.pl, w stowarzyszeniu Otwarte Forum.
Zawodowo związany z branżą PR.
Prywatnie – zapalony fotograf, miłośnik poezji Rolfa Dietera Brinkmanna, dobrej kawy i rowerów.


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2012/07/radykalow-lament-nad-okladka/

URLs in this post:

[1] Image: http://homiki.pl/wp-content/uploads/2012/07/nwswk.jpg

[2] TUTAJ: http://spoleczenstwo.newsweek.pl/-newsweek--odpowiada-terlikowskiemu,93881,1,1.html

[3] Bohaterki artykułu i autorki reportażu w „Pytaniu na śniadanie” w TVP 1: http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/wideo/dziecko-wychowywane-w-rodzinie-homoseksualnej/7975217

[4] Jerzy Piątek: http://homiki.pl/index.php/autorship/piatek/

[5] Piątek w piątek poświątecznie o Kościele: http://homiki.pl/index.php/2012/12/piatek-w-piatek-poswiatecznie-o-kosciele/

[6] Piątek w piątek o demonstracjach: http://homiki.pl/index.php/2012/10/piatek-w-piatek-sie-wkurza/

[7] Piątek w piątek: Medialne smuty: http://homiki.pl/index.php/2012/09/piatek-w-piatek-medialne-smuty/

[8] Newsweek nie naruszył etyki dziennikarskiej: http://homiki.pl/index.php/2012/08/newsweek-nie-naruszyl-etyki-dziennikarskiej/

[9] Piątek w piątek: Szafa trzyma się mocno: http://homiki.pl/index.php/2012/08/piatek-w-piatek-szafa-trzyma-sie-mocno/

[10] Piątek w piątek: Niech żyją ogórki!: http://homiki.pl/index.php/2012/08/piatek-w-piatek-niech-zyja-ogorki/

[11] Piątek w piątek: Sierpniowy remanencik: http://homiki.pl/index.php/2012/08/piatek-w-piatek-sierpniowy-remanencik/

[12] Piątek w piątek: Dziwy i cudy: http://homiki.pl/index.php/2012/07/piatek-w-piatek-dziwy-i-cudy/

[13] Piątek w piątek: Gospodarz milczy: http://homiki.pl/index.php/2012/07/piatek-w-piatek-gospodarz-milczy/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.