Piątek w piątek: Radykałów lament nad okładką

Ukarać Newsweek za szerzenie homoseksualizmu! – pod takim hasłem Solidarna Polska wyruszyła na wakacyjną krucjatę moralności. SP zamierza złożyć do Rady Etyki Mediów (REM) wniosek o nałożenie na tygodnik dotkliwej kary finansowej. Reakcja „ziobrystów” to tylko jeden z wielu przykładów spektaklu licytacji na radykalizmy, jaki krajowi politycy z prawa serwują obywatelom.

Kanapowa partia Ziobry i Kempy nie daje odpocząć Polakom na zasłużonych urlopach i wyrusza na wojnę z „Newsweekiem”, który w ostatnim numerze opublikował reportaż o parach lesbijskich wychowujących dzieci, a także umieścił na okładce czuły portret rodzinny przedstawiający dwie kobiety i ich synka.

Zdaniem SP publikacja ta stanowi „część kampanii homoseksualnej, którą zaczął wspierać tygodnik Tomasza Lisa, aby na siłę wszczepić społeczeństwu akceptację homoseksualizmu” – jak uważa anonim o nicku drive-thru z Salonu 24, którego opinię w całości opublikowano na stronie internetowej Solidarnej Polski. Natomiast rzecznik SP Patryk Jaki powiedział w czwartek w Sejmie, że jest to nachalne promowanie homoseksualizmu, a na dodatek w trakcie pisania tekstu posłużono się instrumentalnie „niewinnymi i nieświadomymi dziećmi”. SP domagać się będzie od REM, aby ta nałożyła na wydawcę tygodnika karę na tyle dotkliwą, aby w przyszłości żadnemu medium nie opłacało się publikować treści promujących wartości niezgodnych z konstytucją (uczciwiej byłoby powiedzieć: z nauką pasterską KoKat-u).

Ta histeryczna reakcja trochę śmieszy, trochę przestrasza. Solidarna Polska, odurzona upałem, dała się jednak wyprzedzić przez bardziej gorliwych – głośny krzyk protestu wydał wcześniej inny „urzędnik minimiło” (ministerstwa miłości – warto przypomnieć sobie czasem Orwella) Tomasz Terlikowski. Autorki artykułu, dziennikarki „Newsweeka”, odpowiedziały mu (i jemu podobnym): „…Chciałyśmy (…) pokazać, że bez względu na to, jak bardzo publicysta Frondy będzie odwracał głowę i zaciskał powieki, by nie widzieć prawdy, rodziny jednopłciowe w Polsce istnieją. Żyją razem, wychowują dzieci. I najczęściej ukrywają to przed otoczeniem w obawie przed moralistami w rodzaju Terlikowskiego.” (cały tekst odpowiedzi można przeczytać TUTAJ)

Co ciekawe, aktywiści Solidarnej Polski (et consortes) strzelają sobie w stopę – nieuważny obserwator wakacyjnej (zieeew) sceny politycznej może mieć problemy ze zrozumieniem, przeciwko czemu protestują „solidarni”. Przeciwko kobietom czy dzieciom? Przeciwko rodzeniu? Przecież do tej pory byli za! Trzęsąc brzuchami z oburzenia, działacze prawicy zapominają, że polska ustawa zasadnicza nie zabrania (i słusznie!) nikomu płodzenia i rodzenia dzieci. Jeśli zatem przyjście na świat malca w rodzinie jednopłciowej jest „nachalnym promowaniem homoseksualizmu”, to czy urodzenie dziecka przez gorliwą żonę-katoliczkę będzie jakąś szczególną demonstracją katolicyzmu?

Na polskiej scence politycznej można ostatnio zaobserwować zaciętą licytację na radykalizmy. O palmę pierwszeństwa w byciu prawdziwym Polakiem, katolikiem, patriotą, prawdziwym prawicowcem i konserwatystą walczą PiS, Ziobro i spółka, a także Gowinland u Platformersów. Szkoda, że na tej chłopięcej zabawie tracą obywatele – a to przez zaniedbania władzy, a to przez koncentrowanie się na tematach zastępczych, a także z powodu niedostrzegania przez polityków potrzeb dużych grup obywateli (w tym ludzi LGBTQ, ale również: rodzin wielodzietnych, małżeństw bezdzietnych starających się o poczęcie „w szkle”, maltretowanych kobiet, pacjentów czekających miesiącami na zabieg, mniejszości religijnych, nielegalnych imigrantów, etc). Marzą mi się takie czasy, w których obywatele przy pomocy wyborczych kart do głosowania wyproszą tych panów (niektóre panie również) za drzwi.

Autorzy:

zdjęcie Jerzy Piątek

Jerzy Piątek

Jeden ze współzałożycieli i redaktor portalu Homiki.pl, w stowarzyszeniu Otwarte Forum.
Zawodowo związany z branżą PR.
Prywatnie – zapalony fotograf, miłośnik poezji Rolfa Dietera Brinkmanna, dobrej kawy i rowerów.

1 komentarz do: Piątek w piątek: Radykałów lament nad okładką

  • Walpurg

    Cieszę się, że Lis z bezbarwnego i chłodnego Newsweeka robi pismo wyraźne. I trzeba iść w tym kierunku. Ne można odpuszczać. Boję się, że kolejny pomysł SP albo PiS to będzie skopiowana z Litwy i Ukrainy ustawa zakazująca pozytywnego przedstawiania homoseksualizmu.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa