Publiczne zabawy w opinie

Projekty o związkach partnerskich zostały zdjęte z obrad Sejmu. Podobno są niekonstytucyjne, chociaż opinie na ten temat były różne, a ich brzmienie zależało od wielu czynników. Np. pszczelarze orzekli, że generalnie są na nie, bo być może to właśnie emancypacja gejów przyczynia się do masowego znikania całych rojów. Pszczoły homoseksualne nie chcą zbierać pyłku, tylko lecą hen, nie wiadomo dokąd i tyle po nich… Zrzeszenie miłośników aluminiowych doniczek stwierdziło, że chyba są za ustawą, ale nigdy geja nie poznali (liczba członków – dwie osoby, starsze małżeństwo plus piesek), to nie wiedzą jak taki związek partnerski przekłada się na trwałość doniczek w gospodarstwie domowym.

Były i inne opinie. Poważniejsze. Agencja terenów zielonych – osiedlowych, wydała dokument, w którym oznajmiła, że nie ma żadnych przeszkód, aby takie związki istniały w prawie polskim, bo wiadomo: geje to czyścioszki i dbają o swe domostwa i trawiaste okolice. Pani dyrektorka nawet ołówkiem z boku dopisała uwagę, że właśnie w jej osiedlu mieszka pewien singiel (niejaki Sewer), który ma dużo koleżanek, ale i tak wszyscy wiedzą, że jest homo. Bo ma kota i różowy t-shirt. Najbardziej zdradza go jednak uprzejmość i wieczny uśmiech na twarzy. No i taki ładniutki (tutaj było serduszko domalowane), a ciągle sam i bez obrączki. Raz nawet chciała go umówić, ze swoją córką i doszło do spotkania. Biedaczka gotowała pół dnia żeberka, żeby zrobić na nim wrażenie, a on sam ugościł ją włoskim jedzeniem, które samodzielnie przyrządził (nawet się nie brudząc). Przez resztę wieczoru rozwodził się nad wyższością Roisin Murphy nad postępującą degradacją środowiska naturalnego w jego miejscu pracy (ach te szkodliwe plastikowe opakowania na żółte karteczki!). Oczywiście na jak tylko dostał zaproszenie na fejsie, żeby wysłać e-mail w sprawie związków partnerskich, szybko je odrzucił, aby broń boże nie było go witać w sekcji „Zaproszeni”. Bo jeszcze ktoś by zobaczył…!

Powyższe opinie okazały się nieważne w starciu z powszechną moralnością i godnością. Kolejny raz przed wakacjami osoby homoseksualne dostały pstryczek w nos. A Platforma Obywatelska tak ładnie zwodziła. Że być może. Że ma pomysł, ale go nie pokaże. Że uchwali, ale nie uchwali, bo jak uchwali to będzie za wcześnie, a potem za późno, niż wtedy, gdy było akurat. Sewera to nie obchodziło, bo akurat pstrykał 10001 fotkę swojemu kotkowi, który tym razem spał na lewym boku, lekko odchylony do góry, z ogonem podwiniętym o 35 stopni w kierunku północnym, z sierścią lekko falującą, tym razem od prawej do lewej i uwaga, uwaga: z pazurkiem zaczepionym o kawałek… tapety. Gdy tylko usunął niebezpieczne zaproszenie, natychmiast jego koledzy polubili zdjęcie Ksawerego (kota), wcześniej upewniając się, czy jakiś ich niemądry kolega gej przypadkiem nie wysłał im zaproszenia w sprawie związków partnerskich.

Ale jaka jest konkluzja? Że następnym razem kot będzie spał o jeden stopień w lewo, w kierunku północnym, czego już Sewer nie może się doczekać i jego znajomi również. Podobno następnym razem, gdy kolejny projekt ustawy o związkach partnerskich będzie rozpatrywany pod kątem konstytucyjności, o opinię poprosi się fachowców, a nie przypadkowe organizacje. I tak pierwsze listy zostały już wysłane do miłośników naleśników  oraz Państwowej Agencji Atomistyki. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź.

Autorzy:

zdjęcie Damian Niebieski

Damian Niebieski

Idealista, który mimo wszystko wierzy w szczęśliwe zakończenia. Lubi czytać fantasy. Odkąd pamięta chciał wyruszyć w podróż do Skandynawii i kiedyś to na pewno zrobi. Lato spędza najdalej od słońca, zasłuchany w ulubione utwory muzyczne. Obecnie stawia kolejne kroki w dorosłym życiu i dmucha i chucha, aby się udało.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa