Projekty ustaw o związkach partnerskich wyciągnięte z sejmowej niszczarki!

Sukces obywatelskich protestów! 552 oraz 554 to numery druków sejmowych, które nadano obu projektom ustawy o związkach partnerskich. Marszałkini Ewa Kopacz powiedziała dzisiaj, że zarekomenduje na Prezydium Sejmu, aby czytanie projektów miało miejsce na posiedzeniu plenarnym.

Wyciągnięciu projektów ustaw z „sejmowej niszczarki” to efekt protestów, do jakich doszło po tym, jak sejmowa komisja ustawodawcza uznała je za sprzeczne z Konstytucją. W sobotę pod Kolumną Zygmunta odbyła się obywatelska pikieta Protestfiesta zorganizowana przez inicjatywę Miłość Nie Wyklucza, natomiast wczoraj i dziś na trawniku pod gmachem sejmowym odbyły się demonstracje pod hasłem „Żądamy ustawy o związkach partnerskich”.

Numery druków sejmowych nadano projektom po złożeniu w biurze Ewy Kopacz apelu w sprawie dopuszczenia propozycji ustaw pod obrady Sejmu. Apel – podpisany przez kilka tysięcy osób – złożyli w biurze marszałka przedstawiciele Miłość Nie Wyklucza oraz KPH. Apel poparła również wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka.

Pikieta na Wiejskiej będzie trwać nadal, ponieważ posiedzenie Prezydium Sejmu, które podejmie decyzję dotyczące dalszych losów ustaw, odbędzie się jutro. Ewa Kopacz zapowiedziała, że będzie rekomendować dopuszczenie projektów do czytania w Sejmie.

Czytaj więcej na temat ustaw o związkach partnerskich (wybrane artykuły):

1 komentarz do: Projekty ustaw o związkach partnerskich wyciągnięte z sejmowej niszczarki!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa