Piknikowa protestfiesta w Warszawie, od poniedziałku demonstracja pod Sejmem

Na Placu Zamkowym w Warszawie odbyła się w sobotę pikieta zorganizowana przez grupę Miłość Nie Wyklucza w proteście przeciwko niedopuszczeniu projektów ustawy o związkach partnerskich pod obrady Sejmu.

Protestfiesta zgromadziła kilkaset osób. Pod Kolumną Zygmunta zagrała kapela Top Les, były przemówienia skierowane do polityków oraz tłumaczące warszawiakom i turystom sens całej akcji. Na stopniach cokołu rozłożony był dobrze widoczny banner z napisem „Żądamy ustawy o związkach partnerskich”.

Sobotnia pikieta to nie ostatnia akcja w ramach protestu przeciwko wysłaniu projektów ustaw o związkach partnerskich z SLD i Ruchu Palikota do „sejmowej zamrażarki”.

Obywatelski sprzeciw trwa dalej! Od 9 do 13 lipca, od rana do wieczora demonstracja odbywać się będzie pod Sejmem. To czas obrad – posłowie z pewnością zauważą, że nie można lekceważyć obywateli, nie dopuszczając nawet do dyskusji w parlamencie ustaw dotyczących licznej grupy obywateli, ponieważ tak jest wygodnie władzy.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa