Znana narciarka mówi: jestem homo i będę matką

Wybitna szwedzka narciarka Anja Pärson wyznała w ubiegłą sobotę w wywiadzie dla radia SR-P1, że jest lesbijką i że wraz ze swoja partnerką Filippą wkrótce zostaną matkami. Pärson stwierdziła w audycji, że coming out raz na zawsze zakończy spekulacje i bulwarowe plotki na temat jej tożsamości, które towarzyszyły jej niemal przez całą sportową karierę.

31-letnia narciarka po raz ostatni w swojej karierze wystartowała w zawodach w marcu br. Jak sama przyznała w sobotniej rozmowie w radiowym studio, w tym samym czasie podjęła decyzję o dziecku. Pärson nie zdradziła, czy to właśnie ona będzie nosić ciążę, czy też zrobi to Filippa, z którą jest w związku partnerskim od 2005 roku. Stwierdziła również, że decyzja najpierw o samoakceptacji, a potem o coming oucie nie przyszła jej z łatwością, ponieważ – jak wyznała – wyrosła w środowisku, w którym wciąż żywy jest stereotypowy obraz kobiety spełniającej się u boku męża.

Anja Pärson jest jedną z najwybitniejszych narciarek alpejskich. Błyskotliwą światową karierę rozpoczęła w wieku 17 lat w mistrzostwach Pucharu Świata w 1998 roku. W swojej karierze sportowej zdobyła sześć medali olimpijskich oraz dwanaście krążków (w tym siedem złotych) mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim. W latach 2004 i 2005 zdobyła Puchar Świata.

 

[jp, źródło: Queer.de, Eurosport, zdjęcie: Wikipedia]

11 komentarzyZnana narciarka mówi: jestem homo i będę matką

  • zewsząd i znikąd

    Puchar Świata to nie mistrzostwa, to całosezonowy cykl zawodów. Zawodniczki i zawodnicy mieliby się ograniczać do MŚ i Olimpiady? Nie ma mowy, dlatego właśnie od lat w różnych dyscyplinach organizuje się PŚ i inne tego typu turnieje, żeby mieli co robić. 😉

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa