Filmowe Lato Równości w Łodzi

Fabryka Równości zaprasza wszystkich mieszkańców Łodzi i okolic (a nawet gości z innych miast Polski – przybywajcie!) na wakacyjny festiwal kina LGBT – Filmowe Lato Równości.

Tego lata pokażemy widzom filmy opowiadające o miłości. Na pozór różniącej się od tej, którą możemy spotkać na ulicy, innej od modelu najczęściej prezentowanego w mediach. Pokazywane przez nas produkcje dowiodą, że nie liczy się wiek, ani płeć – liczy się gorące uczucie, które żeby osiągnąć spełnienie musi często pokonać wiele przeszkód.

W ramach cyklu zaprezentujemy następujące produkcje:

24 czerwca, godz. 19:00 – „Mężczyzna w kąpieli”
Bohaterami filmu są dwaj mężczyźni, Emmanuel i Omar. Poznajemy ich w momencie, w którym ich związek się kończy. Omar wyjeżdża do Nowego Jorku, Emmanuel zostaje w pustym, pełnym wspomnień mieszkaniu. W filmie uwagę przykuwa François Sagat, aktor który wciela się w rolę Emmanuela. Bardzo charakterystyczny ze względu na rozbudowaną muskulaturę i oryginalny tatuaż na czaszce. Na swoim koncie ma role m.in. w filmie Piła VI oraz w niezależnym horrorze queerowym Bruce’a LaBruce’a pt. L.A. Zombie.

8 lipca, godz. 19:00 – „Niewidzialny świat”
Energiczna chrześcijanka Tala i nieśmiała muzułmanka Leyla różnią się od siebie, jak ogień i woda. Mimo to, ich wzajemna relacja przeradza się w uczucie głębsze niż przyjaźń. Skrywana miłość i lęk przed ujawnieniem wywołują między kobietami konflikt, który potęguje zbliżający się dzień ślubu jednej z nich. Konflikt, który przenosi się na całe ich otoczenie.

22 lipca, godz. 19:00 – „Od początku do końca”
Francisco i Thomas są braćmi. Łączy ich bezwarunkowa, czysta i piękna miłość. Jednak kiedy dorastają okazuje się, że to nie jedyny rodzaj uczucia który ich łączy… Rozgrywająca się w Rio de Janeiro akcja filmu pokazuje życie obu braci dorastających wspólnie w kochającej rodzinie. Nierozerwalne więzi braterskie mogą wyglądać jednak inaczej niż wszystkim się wydaje.
Ten film, to manifest wolności w świece coraz bardziej pozbawionym zasad. Historia miłości bezwarunkowej jako kontrapunkt dla świata pełnego przemocy, strachu i nietolerancji.
– Aluizo Abranches, reżyser.

5 sierpnia, godz. 19:00 – „Nie potrafię inaczej”
Historia niebezpiecznej relacji między dwiema kobietami podczas rządów apartheidu w Afryce lat 50. Główne bohaterki znacznie się od siebie różnią. Jedna walczy ze stereotypami, chodząc w spodniach i prowadząc kawiarnię. Druga to typowa gospodyni domowa z mężem i dwójką dzieci. Kiedy się spotykają, zaczynają się prawdziwe perypetie życiowe…

19 sierpnia, godz. 18:00 – „Maximo Oliveros rozkwita”
Maximo ma 12 lat. Mieszka z ojcem i braćmi w filipińskich slumsach. Wcześnie osierocony przez matkę, wychowywany w trudnym środowisku, nie zna innego życia, poza tym jakie go otacza. Kiedy na jego drodze pojawia się młody policjant, nielubiany wśród miejscowej ludności za swoją uczciwość, życie chłopca zmienia się. Bardzo szybko zakochuje się w policjancie – idealiście, poznaje nowy, uczciwy model życia.”To, że jesteśmy biedni nie znaczy wcale, że nie mamy wyobraźni” – mówił zachwyconym jego filmem dziennikarzom – Auraeus Solito, reżyser.

2 września, godz. 18:00 – „80 dni”
Axun i Maite spotykają się w szpitalu. Jedna przyszła odwiedzić byłego zięcia, nieprzytomnego po wypadku, druga dogląda brata w śpiączce. Chwila rozmowy i… tak! Znają się! Kiedyś były dobrymi koleżankami. Ich drogi znowu zaczynają się krzyżować, wplątując bohaterki w coraz to bardziej skomplikowaną relację.  Jak daleko zabrną dwie dojrzałe kobiety, które przeżywają
na nowo drugą młodość? I czy to nie wariactwo wyrywać się z domu na… randkę, gdy jest się porządną starszą panią?

(opisy filmów pochodzą ze strony internetowej dystrybutora – ImagoFilm i księgarni internetowej Bearbook.pl)

Wszystkie pokazy odbędą się w Kawiarni Muzeum Sztuki MS CAFE – ul. Więckowskiego 36 (róg Gdańskiej) – na podane wyżej filmy wstęp bezpłatny.

Pokazy rozpoczną się 10-minutowymi prelekcjami, w trakcie pokazów dostępne do pobrania będą bezpłatne materiały i broszury informacyjne Kampanii Przeciw Homofobii, Fabryki Równości oraz naszych partnerów. Po pokazach na naszych stronach internetowych ogłaszane będą konkursy, w których wygrać będzie można upominki ufundowane przez naszych partnerów. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej: http://lato.fabrykarownosci.com – na niej opublikowane będą szczegółowe informacje dotyczące pokazów oraz wszelkie zmiany organizacyjne.
Zastrzegamy sobie prawo do zmiany kolejności wyświetlanych filmów oraz rozszerzenia repertuaru. Bieżące zmiany publikujemy na stronie internetowej i naszym profilu na facebook’u – facebook.com/FabrykaRownosci

 

 

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa