Prezencik na IDAHO od warszawskiego transportu miejskiego

Redakcja czasopisma Replika podniosła alarm na swoim fanpage’u na Facebooku. Co się stało? Otóż warszawski Zarząd Transportu Miejskiego postanowił pobawić się w cenzora…

 

Film „Trzy” Toma Tykwera wchodzi na ekrany 25 maja. Simon i Hanna są razem od lat. Niezależne od siebie zaczynają romans z… tym samym facetem – Adamem. […] (premiera numeru – 25 maja).

Zarząd Transportu Miejskiego zgodził się na umieszczenie na warszawskich autobusach plakatu filmu „Trzy” pod warunkiem: mężczyźni na zdjęciu muszą być odsunięci od siebie tak, by nie powstawało wrażenie, że mają się pocałować. (!!!) Znajdujące się obok zdjęcie całującej się pary hetero nie przeszkadzało ZTM. „Zostaliśmy zmuszeni do zmodyfikowania zdjęcia z dwoma mężczyznami” – mówi specjalnie dla „Repliki” Joanna Grabowska, przedstawicielka dystrybutora, firmy Vivarto.

 

A oto wersja oryginalna plakatu – i ta akceptowalna dla Dulskich warszawskiego ZTM-u:

 

 

Chyba powinniśmy już byli dawno stracić nadzieję. Pamiętamy przecież trudności, z jakimi borykała się Miłość Nie Wyklucza w tzw. mniejszych miastach, gdzie jej plakaty miały zawisnąć właśnie m.in. w autobusach. Plakaty, przypominamy, przedstawiały skromnie obejmujące się pary, w ubraniach z długimi rękawami i na neutralnym białym tle.

Może jednak bardziej niż z homofobią mamy chyba tutaj do czynienia z inna rzeczą na „h” – hipokryzją. Bo aż strach zapytać – czy reakcja byłaby taka sama, gdyby na plakacie miały pocałować się dwie kobiety?

 

Całą sprawę sarkastycznie komentuje na swoim blogu blogu nasz autor Ray Grant: Nowy banner zadebiutował w Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią (IDAHO). Dziękujemy państwu z ZTM za zwrócenie uwagi na ten problem, dotyczący głównie krajów arabskich, republik post-sowieckich, Afryki i Polski. (więcej)

 

 

 

[sass, zdjęcie: fanpage Repliki na FB]

4 komentarzePrezencik na IDAHO od warszawskiego transportu miejskiego

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa