MILK 2012, czyli kariera dla LGBT

Od zorganizowania pierwszych Targów MILK minęły właśnie 3 lata. MILK reklamowane w sieci jako największe europejskie targi pracy i kariery dla gejów, lesbijek oraz heteryków od początku swego istnienia okazały się sukcesem. Targi odbywają się 8 i 9 czerwca 2012 w Berlinie w godzinach 11-18, w hotelu Music & Lifestyle Hotel – nhow Berlin (www.nhow-hotels.com)

Ponad 60 znanych na świecie firm poszukiwać będzie nowych pracowników i współpracowników: IBM, Deutsche Bank, Accenture, Axel Springer, Google, Allianz, Deutsche Post DHL, Apple Retail, General Electric, McKinsey, Vodafone, NH Hotels, Hugo Boss czy SAP. Z roku na rok wzrasta też liczba odwiedzających targi: w 2010 było ich ok. 400, w 2011 już ponad 800. Ilu przybędzie w tym roku?

Patronat nad imprezą objął Nadburmistrz Berlina Klaus Wowereit. W tym roku kampania reklamowa prowadzona była w ponad 100 szkołach wyższych na terenie Niemiec. Tematyka edycji 2012 koncentrować się będzie wokół osób studiujących, absolwentów oraz kobiet. W porównaniu do lat ubiegłych językiem oficjalnym targów będzie, prócz niemieckiego także angielski.

Każdy z pracodawców powinien życzyć sobie otwartych i niezakamuflownanych pracowników – mówi Stuart B. Cameron, magister ekonomii, jeden z twórców i współorganizatorów targów MILK .  Na targach właśnie tacy pracodawcy oferują pracę, praktyki w różnych branżach i dziedzinach. Wykłady i warsztaty, za które gdzie indziej trzeba byłoby zapłacić krocie, są u nas darmowe. Będzie można ściągnąć z sieci (umieszczone tam uprzednio na stronie organizatorów www.milkmesse.de) swoje CV i na miejscu odbyć rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą. Nasi eksperci sprawdzą dokumenty aplikacyjne oraz skorygują ewentualne błędy.

Firmy prezentujące się na targach (już miesiąc temu zabrakło miejsca dla większej liczby wystawców – organizatorzy mogą liczyć się zatem z koniecznością zorganizowania przyszłej edycji targów w halach Internationale Congress Centrum Berlin (ICC Berlin) reklamują się jako przedsiębiorstwa otwarte na różnorodność.

Na jakich innych targach można po stresującej niewątpliwie rozmowie kwalifikacyjnej na dachu hotelowym zrelaksować się przy muzyce „podawanej” przez światowej sławy DJa? – zachęca do przyjazdu Stuart B. Cameron – Hotel nhow jest pierwszym w Europie hotelem Musik&Lifestyle.

Targi MILK są skierowane także do heteryków, bo jak twierdzi Stuart B. Cameron to nie tożsamość seksualna jest w procesie rekrutacji pracowników czynnikiem decydującym. Na Targach MILK każdy jest mile widziany.

Dlaczego warto przyjechać do Berlina na Targi MILK? Wśród wystawców znajduje się ponad 60 wystawców (małe firmy typu Start-up oraz wielkie światowe koncerny) pond 500 ofert pracy, 20 wykładów i warsztatów, Speed Networking Sessions, rozmowy kwalifikacyjne, Karrierecoachings, Crazy Business Style Contest, Women-Special, Business-Slam, Chill-out-Lounge z DJ-Live-Performance, CV-Checks, oferty ścieżek rozwoju zawodowego i dalszego kształcenia a także After-party na tarasie hotelu po zakończeniu imprezy.

W tym roku dzień targowy przypadł w sobotę 9 czerwca 2012. Bilety w dniu targów kosztować będą w kasie10 Euro

Osoby wybierające się do Berlina na MILKMESSE 2012 mogą jednak jeszcze zarezerwować sobie darmowej wejściówki na targi wchodząc na: http://www.milkmesse.de/de/besucher/free-tickets/ lub http://www.milkmesse.de/en/visitors/tickets/

Do zobaczenia zatem na targach branżowych!

 

[jbog, tekst powstał na podstawie materiałów prasowych organizatorów targów MILK]
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa