- homiki.pl - http://homiki.pl -

Lambda Warszawa zaprasza – wnioski na mikrogranty

Stowarzyszenie Lambda Warszawa zachęca:

Do 28 maja 2012 r. zapraszamy do składania wniosków o udzielenie mikrograntów w ramach Funduszu Stonewall Stowarzyszenia Lambda Warszawa.

Dofinansowanie mogą otrzymać projekty, dzięki realizacji których zwiększy się pozytywna tożsamość osób homoseksualnych, biseksualnych, transseksualnych oraz nie deklarujących płci lub zwiększy się tolerancja społeczna wobec osób homoseksualnych, biseksualnych, transseksualnych i nie deklarujących płci.

Przyznany grant może zostać przeznaczony m.in. na realizację projektów organizacji różnego rodzaju wydarzeń (konferencji, seminariów, warsztatów, happeningów), inicjatyw kulturalnych, działań pomocowych, przedsięwzięć integrujących społeczność osób LGBTI oraz projektów ograniczających rozprzestrzenianie się STI i hiv i zapewniających opiekę nad osobami żyjącymi z hiv/aids.

O dofinansowanie mogą ubiegać się grupy nieformalne oraz oficjalnie zarejestrowane organizacje pozarządowe (fundacje i stowarzyszenia) działające na rzecz społeczności LGBTI (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transseksualnych i nie deklarujących płci) o kwocie przychodów nie przekraczającej 20 000 zł w roku poprzedzającym ubieganie się o dofinansowanie z Funduszu Stonewall.

Wnioski można składać do 28 maja, do godz. 21:00, ogłoszenie wyników zaplanowano na 28 czerwca 2012 r., w rocznicę wydarzeń w Stonewall. Na mikrogranty przeznaczono w tym roku kwotę 3 tys. zł.

Szczegółowe informacje o zasadach naboru można znaleźć na stronie Funduszu www.stonewall.org.pl.

Fundusz Stonewall jest funduszem celowym stworzonym przez Stowarzyszenie Lambda Warszawa w 40. rocznicę wydarzeń w klubie Stonewall Inn w Nowym Jorku. Udziela mikrograntów przeznaczonych na realizację projektów przyczyniających się do zwiększenia pozytywnej tożsamości osób homoseksualnych, biseksualnych, transseksualnych i nie deklarujących płci w Polsce oraz zwiększenia wobec nich tolerancji społecznej.