Kampania społeczna dotycząca rodziców osób LGBT

Kampania społeczna dotycząca rodziców osób LGBT

 

Kampania Przeciw Homofobii planuje na rok 2012 społeczną kampanię dotyczącą rodziców osób LGBT. Kompletujemy zespół mam i ojców, którzy chcieliby się zaangażować w:

  1. kontakty z mediami,
  2. różne formy działań na rzecz równości,
  3. telefoniczne rozmowy z innymi rodzicami, którzy takiego kontaktu potrzebują.

Ponieważ są to spore wyzwania, pragniemy przygotować na nie chętnych rodziców z całej Polski, proponując udział w cyklu warsztatów.

AKADEMIA ZAANGAŻOWANEGO RODZICA

Zapraszamy każdą osobę zainteresowaną do zgłoszenia się udziału w 5 bezpłatnych, weekendowych warsztatach w Warszawie na temat wiedzy o homoseksualności, sposobów radzenia sobie z objawami homofobii i transfobii, kontaktowania się z mediami itp. Zapewniamy dojazd i nocleg oraz posiłek w ciągu dnia.

Powiedz o tym swojej mamie i tacie.

Lub mamie i tacie, którzy być może chcieliby się zaangażować.

 

Planujemy również powstanie FILMU DOKUMENTALNEGO o rodzicach dzieci LGBT. Zapraszamy do udziału w filmie niezależnie od warsztatów Akademii.

więcej informacji: kremin@kph.org.pl

Planowane tematy warsztatów AKADEMII ZR to:

  1. Poznanie się i integracja grupy. Co zmienia coming out dziecka w naszym życiu?    Korzyści i wyzwania związane z ujawnieniem się nas jako rodziców przed własnym otoczeniem społecznym. Co i w jaki sposób chcemy w tej grupie rodziców wspólnie osiągnąć? (2 dni)
  2. Wiedza o homoseksualności i transpłciowości – aspekty społeczne (również kwestia stereotypów i języka), zdrowotne, psychologiczne. (2 dni)
  3. A. Wiedza o regulacjach prawnych dotyczących osób LGBT w Polsce i na świecie (0,5 dnia)

B. Rodzicielstwo osób LGBT. Współczesna wiedza na temat rozwoju psychospołecznego dzieci wychowujących się w rodzinach jednopłciowych (0,5 dnia).

C. Jak pogodzić solidarność z homoseksualnym dzieckiem z wiarą i stanowiskiem Kościoła Katolickiego? Jak prowadzić dialog z osobami wierzącymi? (1 dzień)

  1. Jak kontaktować się z mediami? Jak mówić publicznie o sprawach niosących wielki ładunek emocjonalny? (2 dni)
  2. Jak rozmawiać i wspierać rodzica, któremu trudno się pogodzić z tym, że jego/jej dziecko jest lesbijką, gejem lub osobą trans? (2 dni)

Osoby, które wezmą udział w warsztatach, będziemy prosić o wzięcie czynnego udziału w planowanej przez nas kampanii społecznej. W jej ramach pragniemy umożliwić rodzicom, którym trudno jest zaakceptować homoseksualną orientację lub tożsamość płciową własnego dziecka, możliwość kontaktu z innymi rodzicami, którzy mają za sobą podobne doświadczenia. Zainteresowana część uczestniczek i uczestników naszej Akademii będzie mogła wspierać innych rodziców poprzez rozmowę telefoniczną lub drogą mailową.

Weekendowe warsztaty są bezpłatne, odbywać się będą głównie w Warszawie, w miesiącach lipiec-listopad 2012 r. Dokładne terminy zostaną ogłoszone po zakończeniu rekrutacji. W każdy weekend szkoleniowy zapewniamy zwrot kosztów dojazdu, nocleg i 2 posiłki.

Pracujemy również nad stworzeniem ram do zaangażowania się w międzynarodową wymianę z rodzicami z innych europejskich krajów. Naszym marzeniem byłoby powstanie w Polsce społeczności rodzin osób LBGT, angażującej się na rzecz równych praw i akceptacji osób o każdej orientacji (psycho)seksualnej  i tożsamości płciowej. Zgłoszenia prosimy kierować do 9 czerwca 2012 r. na adres: kremin@kph.org.pl

 

 

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa