”Obrazki Inwersji” – zapraszamy

Wraz z organizatorami serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone wystawie „Obrazki Inwersji” do siedziby Stowarzyszenia Lambda Warszawa (ul. Żurawia 24a/4). W najbliższą sobotę, 21 kwietnia o godzinie 18:00 porozmawiamy o historii seksualności i otworzymy wystawę.

Jak piszą organizatorzy: Wystawa ma na celu zaprezentowanie efektów poszukiwań zdjęć, rysunków i grafik w prasie i książkach ukazujących się w języku polskim przed 1945 roku, a przedstawiających osoby nieheteroseksualne. Każdemu „obrazkowi” towarzyszy komentarz „z epoki”.

Zachęcamy do lektury wirtualnego katalogu wystawy, dostępnego na portalu InnaHistoria.pl:
http://innahistoria.pl/news/51-wystawa-lambda

Portal InnaHistoria.pl poświęcony jest historii osób nieheteroseksualnych w ramach którego publikujemy artykuły oraz eksponaty muzealne. Wraz z Lambdą-Warszawa i Kampanią Przeciw Homofobii digitalizujemy zbiory prasy gejowskiej i lesbijskiej, a także – już niedługo – udostępnimy fragmenty zebrach przez nas „historii mówionych” dotyczących życia osób LGBT 50+.

Serdecznie zapraszamy 21 kwietnia do Lambdy-Warszawa o godzinie 18:00.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa