Miłość Nie Wyklucza zmienia się na wiosnę

Oto informacja od osób realizujących akcję Miłość Nie Wyklucza:

Początki akcji Miłość Nie Wyklucza to kilkoro aktywistów i aktywistek którzy postanowili zorganizować akcję informacyjną dotyczącą związków partnerskich. Obecnie MNW tworzy zespół prawie dwudziestu osób, które na co dzień czynnie działają w ramach akcji oraz rzesza osób wspierających nasze działania swoją wiedzą i umiejętnościami.

Wiosna tego roku może być początkiem dużych zmian dla społeczności LGBT w Polsce. W Biurze Legislacyjnym Sejmu RP trwają prace nad opinią ws. projektu o instytucji związku partnerskiego. Wkrótce w Sejmie zostaną złożone kolejne dwa projekty dotyczące związków partnerskich. Widać wyraźną zmianę w postrzeganiu problemu uregulowania prawnej sytuacji związków jednopłciowych oraz nieformalnych związków różnopłciowych.

Marzyliśmy o choć jednym projekcie, teraz mamy aż trzy.

W zawiązku z tym akcja Miłość Nie Wyklucza stoi przed nowymi wyzwaniami oraz ogromem działań związanych z pracami nad złożonymi projektami. Chcemy być obecni na posiedzeniach komisji i podkomisji, które będą nad nimi pracować. Niedługo startujemy także z nową odsłoną kampanii informacyjnej dotyczącej związków partnerskich. To wszystko wymaga od nas dobrej organizacji.

W związku z tym postanowiliśmy dokonać zmian w strukturze i funkcjonowaniu akcji Miłość Nie Wyklucza, których celem jest większa profesjonalizacja naszych działań.

Z dniem 1 kwietnia 2012 r. funkcja koordynatora akcji, którą od samego początku pełnił jej pomysłodawca i inicjator Wojciech Szot, zostaje przekazana „zarządowi” złożonemu z administratorki i koordynatorów poszczególnych grup. Są nimi:

Maja Korzeniewska – Administratorka akcji MNW – czuwa nad przepływem informacji wewnątrz akcji;

Hubert Sobecki – Koordynator Grupy ds. Kampanii MNW – odpowiada za przygotowanie nowej kampanii oraz wszelkie sprawy z nią związane;

Sławomir Wodzyński – Koordynator Grupy Prawnej MNW – odpowiada za wszelkie zagadnienia prawne związane z działaniami akcji;

Marcin Szczepkowski – odpowiada za komunikację zewnętrzną i kontakt z mediami. Nadzoruje również pracę zespołu prasowego, który przejął funkcje realizowane dotychczas przez rzecznika akcji. Zespół prasowy tworzą natomiast członkowie Grupy Media/PR.

To co pozostaje niezmienne to m.in. to, że dalej działamy jako nieformalna grupa zrzeszona wokół idei wprowadzenia związków partnerskich, niezwiązana z żadną partią polityczną.

Dziękujemy Wojtkowi za blisko dwa lata wytężonej pracy, podczas których czuwał nad działaniem i wizerunkiem akcji Miłość Nie Wyklucza. Wojtek nie żegna się z akcją, pozostaje wciąż jej aktywnym członkiem.

Jeśli chcecie dołączyć do MNW i wspólnie z nami działać na rzecz wprowadzenia związków partnerskich w Polsce piszcie na adres e-mail rzecznik@miloscniewyklucza.pl

5 komentarzyMiłość Nie Wyklucza zmienia się na wiosnę

 • Peter Pan

  [Re: Miłość Nie Wyklucza zmienia się na wiosnę ]

  Miłość Nie Wyklucza powinna przede wszystkim ZMIENIĆ nazwę.
  Hasło jest po pierwsze nieczytelne a po drugie niepoprawne językowo. Czasowniki mają tzw. walencję, co oznacza, że niektóre z nich muszą występować z innym wyrazem w odpowiednim przypadku. Jeśli tego wyrazu nie ma i występują same, to mamy do czynienia z błędem stylistycznym.
  Walencja czasownika „wykluczać” wygląda tak:
  (kto?) WYKLUCZA (kogo? co?)

  Wiem oczywiście, że słowo „wykluczenie” jest obecnie supertrendy w „środowisku”, szczególnie wśród lesbijek, które lubią na nim wykonywać matematyczne działania (głównie mnożenie). Ale poza nimi i paroma gejami, nikt tego bełkotu nie rozumie.

 • boge

  [Re: Miłość Nie Wyklucza zmienia się na wiosnę ]

  Język zmiennym jest.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa