Marsz Równości w Łodzi

Ulicami Łodzi przeszedł w sobotę Marsz Równości – główny punkt Łódzkiego Maratonu Równości. Zgromadził ok. 150-200 uczestników, którzy w rytm samby przeszli ulicami centrum Łodzi z transparentami i flagami. Na marszu oprócz działaczy z całej Polski pojawił się poseł Robert Biedroń, który niósł transparent „Za burtę z homofobią”.

Wydarzenie LGBTQ spowodowało naturalnie organizację kontr-wydarzenia, Marszu Normalności. Mimo sprawnej pracy policji w stronę uczestników Marszu Równości poleciały jajka, odpalono kilka rac.

Łódzki Maraton Równości jeszcze się nie zakończył – dziś wernisaż wystawy „Po Prostu Miłość”, w czwartek wspólne Afterparty LGBT Film Festival i Drugiego Maratonu Równości, a w piątek happening: Dzień Milczenia 2012. Szczegóły – http://fabrykarownosci.com/wptest/.

[sass, źródło: PAP, wyborcza.pl, zdjęcia: http://lodz.gazeta.pl]

3 komentarzeMarsz Równości w Łodzi

 • anonim

  [Re: Marsz Równości w Łodzi]

  Marsze Równości odbywają się w Polsce od 2004 roku. 8 lat jak widać nie wsytarczyło do zwiększenia tolerancji. Po 8 latach nic się nie zmieniło. Nadal nie można przejść bezpiecznie z chłopakiem za rękę. Dlatego należy sobie zadać pytanie, jaki jest sens organizowania tego typu imprez.

 • stereo-typ

  [Re: Marsz Równości w Łodzi]

  Nie chcę być złośliwy ale sądząc ze zdjęcia WSZYSCY uczestnicy Marszu Normalności zmieściliby się w średniej wielkości autobusie…

 • Shinjin

  [Re: Marsz Równości w Łodzi]

  @anonim

  Pierwszy Marsz Równości w Łodzi odbył się w 2011 roku, a nie w 2004. A to oznacza, że w Łodzi odbyły się do tej pory… dwa marsze. Zachowujesz się jak nastolatek, który ćwiczył dwa razy na siłowni i dziwi się, że nie ma jeszcze ciała kulturysty. Pewne procesy wymagają pracy i czasu.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa