George Clooney: gówno mnie obchodzi

George Clooney: „Gówno mnie obchodzi czy ludzie myślą, że jestem gejem.” Takim stanowczym stwierdzeniem znany aktor odciął się dziennikarzom Advocate, na pytanie o jego orientację seksualną. Zresztą już nie po raz pierwszy. Dziennikarze nie tylko tego periodyku od 15 lat próbują wycisnąć z Clooneya szczerą deklarację.

Temat Clooneya wzięła na warsztat felietonistka brytyjskiego dziennika The Guardian – Barbara Ellen. Dla większości osób homoseksualnych coming-out jest wynikiem głęboko tkwiącej potrzeby, długiej historii wstydu, presji społecznej i psychicznych rozterek. (…) Aczkolwiek jakie to ma znaczenie w roku 2012 dla Georga Clooney’a? I jakie to ma znaczenie dla Whitney Houston, która została okrzyknięta lesbijką zanim jej ciało zdążyło ostygnąć? – pisze felietonistka The Guardian.

Autorka zauważa, że może warto już zamienić metodę „opróżniania szafy” i outowania ostatnich nieprzekonanych gejów i lesbijek celebrytów na rozsądną dyskusję o łamaniu praw człowieka tam, gdzie jest to naprawdę potrzebne. Daleko od wielkiego świata celebrytów nadal są miejsca, gdzie osobom homoseksualnym grozi kara śmieci, a w 38 afrykańskich krajach homoseksualizm jest karalny. I zostając na rodzimym autorce podwórku, nawet w pozornie tolerancyjnej Wielkiej Brytanii odsetek samobójstw wśród młodych osób homoseksualnych jest wyższy niż w podobnej grupie osób hetero.

Redakcja zgadza się z felietonistką The Guardian. Nas też już męczą wieczne donosy i wieści „kto jest, kto nie, a kto zaprzeczył”, zarówno na salonach światowych jak i na polskim podwórku.

Z jednej strony historie o celebrytach są potrzebne, bo dzięki homiczym osobistościom społeczeństwo czytające Fakt i Pudelka może poobcować i oswoić się z „odmieńcem”. Ale z drugiej strony – czy na takim rozgłosie nam zależy i czy w medialnej papce nie umykają nasze prawdziwe problemy i żądania?

[pb]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa