Skandal! Skandal! Sadowska ma URODZINY!

Serdecznie zachęcamy do udziału w szalonej imprezie zorganizowanej na cześć jednej z naszych ulubionych bohaterek – dr Zofii Sadowskiej:

* * *

3.03 Skandal! Skandal! Sadowska ma URODZINY!

Kim jest owa tajemnicza dr Zofia Sadowska (1887-1960), prymuska, feministka i automobilistka? Jakie tajemnice skrywa pod garniturem?! Czy „wyzyskiwała przewrotną miłość do kobiet dla celów osobistych”? Czy naprawdę uwodziła pacjentki, rozbijała małżeństwa i organizowała lesbijsko-sadystyczne orgie w swym domu schadzek w Warszawie? Czy miała romans z Ordonówną?
Zanurz się w podziemne klimaty przedwojnia, poznaj prawdę o „starogreckim skandalu” z lat 20. i świętuj 125. urodziny Zofii Sadowskiej!

Rewia, szoł, szał i varieté::
* DK Tivv (Da Boyz) i DK Dieter van Tease (Drag Kids) – nowości!
* Betty Q – premierowe wykonanie numeru burleskowego „Ewa”!
* po raz pierwszy na scenie: Dragking i Pin-Up Girl w jednym numerze!
* Duo Milonguita czyli Kitoushka Mrauer & Bianka Morska (Izabela Filipiak & Lilly-Marie Lamar) – Tango de Amor oraz Pandora of the Opera Hot Vintage Lesbian Strip…
* Barbie Girls: nieznane bajki na dobranoc… erotyka i poetyka!

Retro crossdressing i szalony dansing! DJ Siostry Bewlayanki, Fairyboy, Benita!

Suweniry, sesje foto, erotyczne gadżety Pussy Project!

Nawet pogadanek i wykładów nie oszczędzą nam królowe marginesu…

Impreza odbywa się w ramach wokółmanifowego festiwalu Rewolucje Kobiet.
Zapraszają Agnieszka Weseli/Furja (Sprawy Sadowskiej/inne_istorie) i UFA.

3.03, sobota, wydarzenia od 18.00, impreza od 21.00
Klubojadalnia Eufemia, Krakowskie Przedmieście 5, wejście od strony Traugutta (na zapleczu ASP)
wjazd 10/15 pln – benefit na dalsze działania

 

 

URODZINOWY NADPROGRAM

18.00 historia na żywo – o sprawach Sadowskiej pogadanka z obrazkami – zaprasza Agnieszka Weseli/Furja (Sprawy Sadowskiej/inne_istorie)

20.00 seksowny cwiszenruf: dzieje wibratora opowiadają Pussy Project

21.00 szalony dansing w stylu lat 20. i 30.
Retro crosdressing! Dziewczyno, przyjdź jako Rudolf Valentino! Mężczyzno, bądź raz Messalką… lub Messaliną! Przebierz się za płeć przeciwną i przenieś w przeszłość.
(A jeśli akurat nie masz ochoty na genderbending, to po prostu przebierz się stylowo, ponieważ dla przebranych niespodzianki!)

od 21.30 rewia, szoł, szał i varieté:
* DK Tivv (Da Boyz) i DK Dieter van Tease (Drag Kids) – nowości!
* Betty Q – premierowe wykonanie nowego numeru! Jej „Ewa” zgrzeszy, a potem cofnie czas! Czar kobiecości, niedopowiedzenia i burleski…
* po raz pierwszy na scenie: Dragking i Pin-Up Girl w jednym numerze!
* Duo Milonguita czyli Kitoushka Mrauer & Bianka Morska (Izabela Filipiak & Lilly-Marie Lamar) przedstawi Tango de Amor – oryginalny układ tangowy w stylu lat 20. w celu oddania atmosfery szalonych przyjęć, które miały się odbywać w mieszkaniu Sadowskiej w pomrokach nocy, gdy mieszczanie kładli się do snu, oraz Pandora of the Opera Hot Vintage Lesbian Strip (Gorący Lesbijski Striptease w Stylu Epoki)
* z repertuaru Barbie Girls: nieznane bajki na dobranoc… erotyka i poetyka!

a w taneczny trans poprowadzą Was:
* Panny Bewlayanki
Ech! Uch! Och! Ach!

* DJ Fairyboy
retro-electro/pussy disco – muzyczna podróż po wadżajna ma[j]tkach muzyki – od Marlene Dietrich do Peaches i Amandy Lepore – fairyboy.eu

* Benita
niebieska rozwiązła wyuzdana puszczalska charytatywna to ja! przyjdźcie posłuchać, jak gram, a może Wam dam

zaś z atrakcji jeszcze:
* suweniry
* sesje foto
* stoisko z gadżetami erotycznymi

 

 

***

Betty Q
Performerka burleski i prekursorka tego stylu w Polsce. W Szkole Tańca Oh Lala pomaga Warszawiankom odkrywać pokłady kobiecości na zajęciach z burleski właśnie.

DK Tivv
Na scenie od 2006, współtworząc zespół Da Boyz. Najczęściej kojarzony z postacią policjanta do numeru „Outside” George’a Michaela lub z tzw. „Zdzisławem” z małą gitarką. Lubi wchodzić w rolę geja, romantycznego kochanka, rapera. Nie unika ról damskich – świetnie czuje się w lateksie i blond peruce. Przez 1,5 roku w swym kobiecym wcieleniu występowała z lesbijskim kabaretem Barbie Girls. Wykładowca podczas dwóch edycji Queer Studies organizowanych przez Kampanię Przeciw Homofobii. Oprócz występów prowadzi też warsztaty, najczęściej w ramach festiwali LGBT.

DK Dieter Van Tease
Drag King, performer/rka, artyst(k)a sceniczny/a. Na scenie zazwyczaj z grupą Da Boyz i Elizque Tranglesias jako ‚Da Boyz and the Drag Kids’. Występuje od czerwca 2011, ale już ma na swoim koncie wiele występów, m.in. w Szwajcarii w Bernie razem z Bridge Markland – niemiecką performerką i aktorką. Wizerunek: wulgarny, pewny siebie, „szowinistyczna świnia”. Styl postaci: od Sidneya Polaka po postać a’la Jezus (zwaną Jeżusiem Chustusiem). Znak rozpoznawczy: czerwona bluza Adidas. Słynie z tego, że najdłużej przygotowuje się do występu. Dużą wagę przykłada do odpowiedniego koloru zarostu (rudo- brązowy) i dodatków.

Duo Milonguita czyli Kitoushka Mrauer & Bianka Morska
(Izabela Filipiak & Lilly-Marie Lamar)

Baronessa Kitoushka Mrauer
Arystokratka z wyższym wykształceniem (klasa 1903, uniwersytet w Zurichu), nie musi pracować, ale lubi, bo dzięki temu ma większe wzięcie wśród kobiet. Z Sadowską łączą ją zainteresowania zawodowe. Austryjaczka mieszkająca w Berlinie. Bywalczyni kabaretów.

Bianka Morska
Artystka kabaretowa i deklamatorka, karierę artystyczną w Warszawie zaczęła od występów w teatrzykach ogródkowych, jej gwiazda zabłysła dwa lata temu, gdy wystąpiła w głównych rolach w Teatro Del Pandora na Mokotowie, gdzie przedstawienia uznawane przez krytyków za ekscentryczne stanowią w rzeczy samej najczęściej połączenie cyrku z wodewilem.

Barbie Girls
Pierwszy w Polsce kabaret queerowy, założony przez Małgorzatę Rawińską i Ewę Tomaszewicz. Współtworzyły go również Agnieszka Weseli/Furja i Nula (czyli DK Tivv w damskim wcieleniu). Kabaret działał w latach 2007-2010. Podczas imprezy członkinie kabaretu przedstawią erotyczne pastisze przed- i przedprzedwojennych wierszyków dla dzieci – autorstwa Furji.

Pussy Project
Zajmują się edukacją i rozwojem seksualności kobiet. Mocno wierząc w wolność, seks i radość z seksu, dziewczyny sprzedają wibratory, sieją ferment i zgorszenie, bawią, uczą i rozpinają spiętych. Prowadzą strony pssproject.pl i sexshop-dlakobiet.pl.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa