Nowe władze KPH

Walne zgromadzenie Kampanii Przeciw Homofobii wybrało nowe władze. Redakcja homików.pl serdecznie gratuluje Agacie Chaber, Mirosławie Makuchowskiej, Zofii Jabłońskiej, Gregory’emu Czarneckiemu, Janowi Świerszczowi i Lechowi Uliaszowi. A poniżej informacja od samej organizacji.

* * *

Kampania Przeciw Homofobii: Nowe władze, nowa struktura, nowa wizja przyszłości

Walne Zgromadzenie Członków i Członkiń Kampanii Przeciw Homofobii odbyło się w dniach 25-26.02.2012 r. w Warszawie przy obecności blisko 40 aktywistów i aktywistek z siedmiu miast Polski.

Zmiany w dotychczasowym statucie i strategii, które zostały wypracowane i uchwalone, zakładają rezygnację z dotychczasowej hierarchicznej, regionalnej struktury KPH na rzecz bezpośredniego włączania członków i członkiń w realizację celów stowarzyszenia. Cele te podkreślają nowy kierunek działania organizacji, zawierają m.in. pracę na rzecz ochrony praw seksualnych i reprodukcyjnych osób LGBT czy implementacji wymogów dostosowawczych Unii Europejskiej. Nowe dokumenty odzwierciedlają wizję KPH jako organizacji inkluzywnej dla osób biseksualnych oraz transpłciowych, a także skupiającej się na aktywizacji nie tylko samych osób LGBT ale również ich rodzin i bliskich.

Wybrany został nowy zarząd Kampanii Przeciw Homofobii: Agata Chaber – Prezes Zarządu, Mirosława Makuchowska – Wiceprezeska, Zofia Jabłońska – Sekretarzyni Zarządu oraz Gregory Czarnecki, Jan Świerszcz i Lech Uliasz – Członkowie Zarządu. Różnorodność składu zarządu: wybór między innymi osoby, której tożsamość nie mieści się w kategoriach binaryzmu płciowego oraz osoby heteroseksualnej przez osoby uczestniczące w Walnym Zgromadzeniu świadczy o gotowości na nadchodzące zmiany i potrzebie ich wdrażania – komentuje Agata Chaber.

Nowe organy: Zarząd, Komisja Rewizyjna oraz Sąd Dyscyplinarny będą pełnić swoje funkcje przez okres dwuletniej kadencji.

7 komentarzyNowe władze KPH

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Nowe władze KPH]

  Pięknie, kobiety rządzą! 🙂 Natomiast jedna uwaga krytyczna: słowo „sekretarzyni” to potworek językowy. Ja jestem za używaniem żeńskich form, nawet bardzo, ale nie kosztem tworzenia takich dziwolągów. Słowo „sekretarz” już ma żeński odpowiednik: „sekretarka”. I oczywiście wiem, że „sekretarka” kojarzy się z głupią biurwą od parzenia kawki prezesowi, ale chyba lepiej walczyć o poszerzenie znaczenia tego wyrazu, niż tworzyć takie niepoprawne językowo nie wiadomo co.

 • Srulek Zylbersztajn

  [Re: Nowe władze KPH]

  Skoro prezeska, to czemu nie sekretarka? Niestety sekretarka to nie to samo co sekretarz, niezależnie od płci.

  A zamiast skarbnik, może skarbniczka albo skarbnica, żeby było poważniej?

 • [Re:]

  Sekretera i skarbonka… 😉

 • Peter Pan

  [Re: Nowe władze KPH]

  Ja jestem właśnie zdecydowanie za formami zakończonymi na „a”.
  Sekretara, ministra, prezesa i skarbona. Bardzo mi się te formy podobają, ponieważ przypominają zgrubienia. A to mi się wydaje kompatybilne z całą resztą feministycznej utopii.
  Zamiast słodkiej s e k r e t a r k i, która poda ci kawę i poprawi ci humor seksownym uśmiechem, nabzdyczona cyborgowata s e k r e t a r a, który da ci w jaja za każdy „patriarchalny odruch” (taki jak skierowany w jego stronę z litości, komplement).

 • Wiktor Dynarski

  [Re: Nowe władze KPH]

  Drodzy, czytajcie ze zrozumieniem. Agata jest PREZESEM Zarządu. Jak łatwo można się domyślić, to właśnie jej dotyczy tekst odnośnie osoby pozostającej poza binaryzmem płciowym. Zatem odrobinę skupienia w czytaniu newsów, a nie generalizacja, że jeśli czyjeś imię kończy się na „a”, to od razu ta osoba musi być kobietą.

 • [Re:]

  @Wiktor Dynarski:
  Drogi, czytaj ze zrozumieniem – Twoje przytyki mają się nijak do zawartości naszych komentarzy o „potworkach językowych”…
  Nie wiem, o kim mówi Agata Chaber jako o osobie „której tożsamość nie mieści się w kategoriach binaryzmu płciowego” i kto tam jest hetero, ale jak się nie podaje nazwisk, to lepiej w ogóle o tym nie wspominać…
  @Peter Pan:
  Dlatego napisałem „sekretera” (taka szafka)… 😉

 • Peter Pan

  [Re: Nowe władze KPH]

  @ Wiktor Dynarski

  Powinniśmy oczywiście żądać szacunku dla siebie i swojej tożsamości, ale nie możemy od nikogo wymagać, żeby był jasnowidzem.
  W języku polskim słowo PREZES oznacza i pana prezesa, i panią prezes. Imię Agata jest natomiast imieniem żeńskim.
  A więc słowa „Prezes Agata”, mówią nam, że mamy do czynienia z kobietą. I jeśli nie spotkamy się z daną osobą i nie dowiemy na temat jej tożsamości niczego więcej, nie mamy skąd wiedzieć, że jest inaczej.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa