Glen czy Glenda? – Klub Filmowy LGBT zaprasza

W Klubie Filmowym LGBT pokażemy film, co się zowie, kultowy. Pochodzący z roku 1953 roku, pełnometrażowy debiut fabularny Eda Wooda „Glen czy Glenda?” przez długi czas był dziełem zapomnianym, gdy jednak nastała moda na twórczość tego „najgorszego reżysera wszechczasów”, został wyciągnięty z lamusa, stało się obiektem adoracji i nowych interpretacji. Co więcej, okazało się, że wyprzedził on swoją epokę.

Wood opowiada dwie historie – Glena, który w tajemnicy przed narzeczoną, przebiera się w damskie ciuchy (tę rolę zagrał sam reżyser, który prywatnie również był transwestytą) oraz Alana, który przechodzi operację korekty płci. Komentarze do tych przypadków wygłaszają prosto do kamery Doktor i Naukowiec (zagrany przez Bela Lugosiego, słynnego odtwórcę roli Drakuli). Apelują o zrozumienie i tolerancję dla „inności”.

„Glena czy Glendę” pokażemy w poniedziałek, 27 lutego o godz. 19 w siedzibie Krytyki Politycznej w Warszawie (Nowy Wspaniały Świat, ul. Nowy Świat 63, I piętro).

Film w wersji oryginalnej z polskimi napisami. Trwa 65 minut.
Wstęp wolny.

Po seansie do rozmowy z udziałem Wiktora Dynarskiego, wiceprezesa Trans-Fuzji, zapraszają Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki.

Projekcja pod patronatem portalu homiki.pl.

 

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa