- homiki.pl - http://homiki.pl -

”Zupełnie inny weekend”

Już wkrótce w kinach studyjnych nowy film sprowadzony do Polski przez Tongariro, pod patronatem naszego portalu.

[1]
Jednorazowa przygoda, która przeradza się w coś więcej – historia miłosna dwóch młodych ludzi, którzy próbują nadać sens swojemu życiu.

[2]
Russell (Tom Cullen) to samotny mężczyzna mieszkający na 14 piętrze bloku w Nottingham. Jest człowiekiem skrytym, małomównym, nieśmiałym. Pracuje jako ratownik na pływalni, od czasu do czasu zapali sobie dla relaksu trawkę. Tylko najbliżsi przyjaciele wiedzą, że jest gejem.

Pewnego wieczoru poznaje w klubie Glena (Chris New), całkowite swoje przeciwieństwo – chłopaka energicznego, gadatliwego, bezczelnego. Artystę, który nie chce się z nikim na dłużej wiązać. Wydaje się więc, że mężczyźni rozstaną się po wspólnie spędzonej nocy. A jednak następnego dnia są wciąż razem. Tworzy się między nimi coraz głębsze porozumienie. To, co zaczęło się od seksu powoli przeradza się w miłość. Ale jest jeden problem – Glen ma wyjechać na dwa lata do USA.

[3]
[4]

[5]

[6]

Film został wyprodukowany przez Glendale Picture Company w połączeniu z The Bureau and Synchronicity Films przy wsparciu z East Midlands Media. Zdjęcia kręcono w Nottingham w październiku 2010 r.

Film miał premierę na festiwalu SXSW Film w 2011 roku, gdzie wygrał Nagrodę Publiczności Emerging Visions i został wybrany do dystrybucji kinowej w USA przez IFC Sundance Selects.

Europejska premiera miała miejsce na Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach, gdzie brał udział w konkursie w sekcji Forum Niezależnych. Premiera Wielkiej Brytanii odbyła się w październiku 2011, (dystrybucja Peccadillo Pictures)

Film znalazł się na listach Najlepszych Filmów Roku magazynów: The New York Times, Village Voice, Chicago Tribune, Boston Globe, Sight & Sound, AV Club, Slate Magazine, Salon, Indiewire, The Telegraph, The Independent oraz Total Film.

NAGRODY I FESTIWALE:
27 Warszawski Festiwal Filmowy, sekcja: ODKRYCIA (o czym pisał nasz recenzent [7])
SXSW Film Festival (Austin, Texas, USA) – Nagroda Publiczności Emerging Visions
L.A.Outfest – Nagroda Główna Jury
Nashville Film Festival – Najlepszy Film, Najlepszy Aktor (Tom Cullen)
Frameline, San Francisco Gay and Lesbian Film Festival – Nagroda Publiczności
Toronto Inside Out Lesbian and Gay Film Festival – Nagroda Publiczności dla Najlepszego Filmu
British Independent Film Award 2011 Najlepsza Produkcja, Najlepszy Debiut (Tom Cullen, odtwórca roli Russela)
London Film Festival – nominacje dla odtwórców głównych ról do nagrody Najlepszy Brytyjski Debiut
London Critics Circle Film Awards – nominacje dla reżysera Andrew Haigh (Breakthrough British Filmmaker) oraz odtwórcy głównej roli, Tom’a Cullen’a – Brytyjski Aktor Roku
Dinard British Film Festival (Francja)- Nagroda Specjalna oraz nominacje do nagród za Najlepszy Scenariusz oraz Najlepsze Zdjęcia (Urszula Pontikos)
Ghent International Film Festival (Belgia) – Najlepszy Film (Youth Jury Award)
Czech Gay and Lesbian Film Festival – Nagroda Publiczności
Oslo Gay and Lesbian Film Festival – Nagroda Główna Jury, Nagroda Publiczności
Madrit Gay and Lesbian Film Festival – Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser
Hamburg Gay and Lesbian Film Festival – Najlepszy Film

[mat.org.]