Queer UW zaprasza na zajęcia na Uniwersytecie Otwartym UW

Queer UW, koło naukowe Uniwersytetu Warszawskiego, chce wyjść z wiedzą o płci, genderze i kwestiach z tym związanych do szerszego grona odbiorców. Dlatego też zorganizowano na ten temat kurs na Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego – jednostce oferującej odpłatne, ale niedrogie zajęcia w formie trymestralnych kursów dla każdej osoby powyżej 16 roku życia, niezależnie od wykształcenia. Kursy UOUW cieszą się ogromnym zainteresowaniem, mamy nadzieję, że i „Płeć i gender” przyciągnie wielu chętnych, którzy będą skorzy do refleksji nad tym zagadnieniem. Poniżej ogłoszenie.

* * *
Skąd się wzięła płeć? Co oznacza bycie kobietą a co bycie mężczyzną? Czy mężczyźni są dziś zniewieściali? Skąd się bierze transseksualizm?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie na zajęciach „Płeć i gender. Interdyscyplinarne wprowadzenie” na Uniwersytecie Otwartym UW. Zapisy trwają do końca stycznia. 30-godzinny kurs potrwa do 21 maja. W ramach zajęć przewidziane są tematy, które mówić będą o płci w kontekście medycznym, psychoanalitycznym, społecznym, antropologicznym i historycznym. Uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się czym się różni płeć od gender, skąd się wzięły te dwa pojęcia i jak wpłynęły na rozwój nauki. Zajęcia będą poruszały też tematykę etyki, władzy i miłości w perspektywie kobiecości i męskości.
Jeśli kiedykolwiek miałaś/miałeś wątpliwości co do tego, co w zasadzie oznaczają słowa płeć biologiczna i płeć psychologiczna – kurs rozwieje je na pewno. Zapraszamy!

Na zajęcia Uniwersytetu Otwartego UW zapisać może się każda osoba, która ukończyła 16 lat. Kurs „Płeć i gender” odbywać się będzie w poniedziałki o 18:00. Zajęcia poprowadzi Prezesa Queer UW – Jej Perfekcyjność.

Więcej informacji i zapisy na stronie http://www.uo.uw.edu.pl/kursy/czlowiek_i_spoleczenstwo/plec_gender.

1 komentarz do: Queer UW zaprasza na zajęcia na Uniwersytecie Otwartym UW

 • Peter Pan

  [Re: Queer UW zaprasza na zajęcia na Uniwersytecie Otwartym UW]

  Prezesa? WTF?
  Rozumiałbym jeszcze „prezeska”- brzmi wciąż sztucznie, ale ma szansę się przyjąć, bo już dziś daje 23.300 wyników w Google. Choć ja nigdy nie miałem wątpliwości, że Jej Perfekcyjność to przede wszystkim straszliwa „pozera”, ideologiczna „fanatyka” oraz „dyletanta”.

  Dyletantą jest zresztą nie ona jedna. Jest nią także autora tej notki.
  Rozróżnienie, o które chodzi w genderach i queerach, to rozróżnienie na płeć biologiczną i KULTUROWĄ a nie „psychologiczną”.
  Czym się różni psychologia od biologii, zarówno w aspekcie płci, jak i w każdym innym, wie chyba każde dziecko. Tylko to nie jest kwestią, którą się zajmują studia genderowe i queerowe.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa