NS2 – czekamy na wyrok

17 stycznia odbyła się trzecia rozprawa w Naszej Sprawie 2. Tym razem przesłuchani zostali powód i powódka, czyli Michał Minałto i Urszula Pawlik. W rozprawie udział wziął – jako przedstawiciel uczestnika postępowania – Przemysław Szczepłocki, stowarzyszony w Stowarzyszeniu „Pracownia Różnorodności”.

Powodowie opowiadali dlaczego publikacje „Rzeczpospolitej” negatywnie wpłynęły na ich życie, do czego mogły się przyczynić i w jaki sposób porównanie dążenia do wprowadzenia w Polsce ustawy o związkach partnerskich do wprowadzenia ustawy legalizującej zoofilię poniża osoby działające na rzecz związków partnerskich.

Warto podkreślić, że na sali nie pojawili się pozwani ani ich przedstawiciele.

Po przesłuchaniu powoda i powódki mowę końcową ogłosił mec. Jacek Świeca, który podkreślił, że powód i powódka jako działacze LGBT mają prawo wystąpienia z pozwem przeciwko gazecie i jej dziennikarzom szkalującym ich dobre imię. Mecenas Świeca zwracał uwagę na fakt, że gdy satyra narusza godność osób, a do tego zamieszczona jest w gazecie opiniotwórczej, nie podlega ochronie w zakresie wolności wypowiedzi. Jednocześnie zwrócił uwagę na to, że artykuł Tomasza Terlikowskiego nie był satyrą, a wypowiedzią publicystyczną, w której padła konkluzja, że wprowadzenie związków partnerskich stanie się forpocztą do legalizacji zoofilii.

Po wysłuchaniu mecenasa Świecy sąd poinformował, że 26 stycznia o godzinie 14:00 w sali 594 nastąpi ogłoszenie wyroku w sprawie.

[sz]

5 komentarzyNS2 – czekamy na wyrok

 • Walpurg

  [Re: NS2 – czekamy na wyrok]

  No to trzymamy kciuki!

 • Walpurg

  [Re: NS2 – czekamy na wyrok]

  A tak swoją drogą… 2,5 roku oczekiwania na wyrok w I instancji. I pewnie na tym się nie skończy.

  W normalnym państwie wyrok I instancji w takiej sprawie powinien zapaść w tydzień, najdalej w miesiąc.

 • zewsząd i znikąd

  [Re: NS2 – czekamy na wyrok]

  Trzeba pamiętać, że „Rzepa” na początku utrudniała złożenie pozwu, odmawiając udostępnienia adresów. Ale i tak, owszem, sam proces ponad rok. Polska norma niestetyż…
  Moja koleżanka jest osobą trans, jej rodzice robią co mogą, żeby jej – w końcu dorosłej osobie! – uniemożliwić i przekonać sąd, że „syn sobie ubzdurał, że jest kobietą”. Polskie tempo pracy sądów nad jedną sprawą też niczego nie ułatwia i tak koleżanka funkcjonuje od kilku lat jako kobieta z męskimi dokumentami…

 • KaFor

  [Re: NS2 – czekamy na wyrok]

  Szkoda słów. My mamy czekać – na sam TERMIN rozprawy! – zarówno w kilku sprawach skierowanych przez nas do NSA, jak i sprawie już przed TK, ze DWA LATA.

 • Peter Pan

  [Re: NS2 – czekamy na wyrok]

  A nie widzicie zalet takiej sytuacji?
  Przecież „publicyści” Rzepy TEŻ czekają 2,5 roku na wyrok. Niech sobie żyją w niepewności.
  Jedną z podstaw takiego mechanizmu obrażania ludzi, jest przekonanie, że można coś tam sobie napisać, tak jak można sobie pierdnąć. I nie trzeba myśleć ani chwili nad tym czy to jest mądre, czy kogoś urazi itd. Bo autora przestaje to dotyczyć w parę dni po napisaniu tekstu/narysowaniu satyry.
  No to niech to się za nimi teraz ciągnie!
  Jak jeden burak z drugim, zobaczy, że pewne jego działania wiążą się dla niego samego z długotrwałymi skutkami, to się następnym razem zastanowi.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa