- homiki.pl - http://homiki.pl -

Niewidoczne (dla) społeczności

Homiki.pl przypominają o możliwości wzięcia udziału w przełomowym projekcie! Jeśli sama nie odpowiadasz grupie docelowej, może znasz takie osoby? Oto więcej informacji:

Lesbijki stanowią część społeczności nie tylko w stosunkowo dobrze już zbadanych pod tym katem miastach, lecz także na wsi. W miastach znajdują / znajdujemy swoje przestrzenie spotkań, wsparcia i współdziałania. A jak wygląda sytuacja lesbijek, które żyją na wsi i w mniejszych miastach? Z jakimi problemami się spotykają / spotykacie / spotykamy? O czym nie możecie / nie możemy mówić w małych miejscowościach? Jakiego wsparcia żyjące na wsi lesbijki nie otrzymują od swoich społeczności? Czym jest dyskryminacja krzyżową lesbijek – ze względu na płeć, orientacje seksualna i miejsce zamieszkania? Dlaczego w dużych miastach na znanych uniwersytetach wiemy o niej tak niewiele? Czego / kogo nie widać?

W ramach projektu „Niewidoczne (dla) społeczności” podjęłyśmy wyzwanie uzupełnienia tego, co niewidoczne w badaniach sytuacji osób LGBT i udokumentowania sytuacji nieheteroseksualnych kobiet żyjących na terenach wiejskich i poza dużymi ośrodkami miejskimi. Takich danych brakuje, co nie oznacza, ze brakuje aktów dyskryminacji wobec lesbijek na wsi.

Zaproszenie do udziału w badaniach Niewidoczne (dla) społeczności

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie Niewidoczne (dla) społeczności. Jeśli mieszkasz w małym miasteczku albo na wsi, byłaś lub jesteś zakochana w kobiecie i chcesz o tym porozmawiać lub w inny sposób o tym opowiedzieć, skontaktuj się z nami. Nasze potrzeby, problemy, trudności, doświadczenia są często nieznane, niewidoczne, marginalizowane. Dlatego chcemy spotkać się z kilkudziesięcioma kobietami z całej Polski. Dlatego chcemy porozmawiać o Twoich doświadczeniach, przeżyciach i potrzebach. Chcemy dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja nieheteroseksualnych kobiet żyjących na terenach wiejskich i poza dużymi ośrodkami miejskimi.

Możesz opowiedzieć swoją historię osobiście, przez telefon, wysyłając list lub e-mail albo wypełniając przygotowaną przez nas ankietę. Cokolwiek wybierzesz, gwarantujemy dyskrecję i anonimowość.

Pracujemy w kilkuosobowym zespole. Jeśli chciałabyś się spotkać i porozmawiać z którąś z nas, chętnie spotkamy się z Tobą w Krakowie, możemy także przyjechać do Ciebie, do innego większego miasta bliżej swojego miejsca zamieszkania lub do innego miejsca, które jest dla Ciebie dostępne. W razie potrzeby zapewniamy zwrot kosztów podróży i nocleg.

Nie musisz ujawniać swoich danych, jeśli nie chcesz. Rozmowa na Twoje życzenie będzie anonimowa i potrwa ok.1-1,5 godz. Zapytamy Cię o to, jak Ci się żyje w Twojej społeczności, o warunki życia, problemy, potrzeby.

Więcej informacji i dane kontaktowe znaleźć można na stronie projektu [1].