Zmiany we władzach Fundacji Trans-Fuzja

7 grudnia 2011 roku podczas zebrania Zarządu Fundacji dotychczasowa prezeska – Anna Grodzka – złożyła rezygnację ze swojego stanowiska.

Decyzja ta motywowana była przede wszystkim coraz silniej zarysowującymi się konfliktami interesów pomiędzy funkcją pełnioną w organizacji a niedawno zaprzysiężonym członkostwem w Sejmie. Zarząd przyjął rezygnację oraz, wiedziony propozycją byłej prezeski, powołał na urząd prezesa Lalkę Podobińską.

Nowym wiceprezesem ds. administracyjno-finansowych została Greta Puchała, wiceprezesem ds. międzynarodowych zaś pozostał w dalszym ciągu Wiktor Dynarski, członkinią zarządu pozostała także Anna Puchała. Pomimo zmniejszenia liczby członków i członkiń z pięciu osób do czterech na ten czas Zarząd nie zdecydował się rozszerzyć swojego składu. Obecne władze ustaliły również plan działania organizacji na rok 2012.

Posłankę Grodzką zarząd jednomyślnie zarekomendował do zasiadania w Radzie Fundacji – organu sprawującego pieczę nad działalnością organizacji.

Nowy prezes Trans-Fuzji – Lalka Podobińska – nie ukrywa, że przejęcie stanowiska po Grodzkiej to wielka odpowiedzialność: Ania przez długi czas funkcjonowała jako symbol i na pewno minie trochę czasu, zanim przestanie być kojarzona z Fundacją, o ile to w ogóle możliwe. Ja natomiast wierzę, że nowy zarząd, wraz z oszałamiającą ilością wolontariuszy, którzy zaczęli zgłaszać się do nas w trakcie kampanii wyborczej, będzie dalej pracował nad polepszeniem sytuacji osób transpłciowych w Polsce.

Redakcja portalu homiki.pl dziękuje Annie Grodzkiej za lata wytrwałej pracy w społeczności trans i życzy po raz kolejny powodzenia w działaniach na rzecz osób transpłciowych i innych wykluczonych w Sejmie. Nowej Pani Prezes Lalce Podobińskiej życzymy natomiast sukcesów w osiąganiu celów społeczności trans w Polsce, wytrwałości w prowadzeniu fundacji i jeszcze więcej wspaniałych współpracowników!

1 komentarz do: Zmiany we władzach Fundacji Trans-Fuzja

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa