Zmiany w Queer UW

Zmiana w Regulaminie organizacji umożliwia dołączenie do niej każdej chętnej osobie. Tzw. „członkostwo wspierające” ma być odpowiedzią na duże zainteresowanie współpracą z Queer UW osób spoza Uniwersytetu Warszawskiego.

Dotychczas do Queer UW należeć mogli studenci i doktoranci oraz studentki i doktorantki Uniwersytetu Warszawskiego. Zmiana przyjęta przez władze koła daje szansę na udział w pracach także innym osobom.

– Chcemy w ten sposób włączyć m.in. absolwentów i absolwentki UW, słuchaczy i słuchaczki studiów podyplomowych, osoby przebywające u nas na stypendiach ale nie tylko – wyjaśnia Prezesa Queer UW Jej Perfekcyjność. – Często piszą do nas inni ludzie, którzy chcą nam pomóc i włączyć się w nasze prace. Chcemy im to umożliwić.

Dołączenie do Queer UW jest banalnie proste. Jedyną wymaganą formalnością jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wysłanie go na adres organizacji. Członkinie i członkowie Queer UW proszą też o równoczesny kontakt mailowy, który ułatwi i przyśpieszy cały proces. O przyjęciu do organizacji decyduje Zarząd, który podejmuje odpowiednią uchwałę.

Nowelizacja Regulaminu Queer UW nadała teraz osobom posiadającym status członkostwa wspierającego wiele możliwości realizacji. Jedynym ograniczeniem w stosunku do tradycyjnego członkostwa będzie fakt, że osoby te nie będą mogły zasiadać we władzach organizacji. Wynika to z faktu, że Queer UW jest organizacją działającą w ramach Uniwersytetu Warszawskiego i zgodnie z ustawą prawo o szkolnictwie wyższym, tylko osoby studiujące na uczelni mogą ją de facto tworzyć poprzez działanie jej organów.

Queer UW to uczelniana organizacja studencka Uniwersytetu Warszawskiego założona w listopadzie 2010. Efektem pierwszego roku działalności są m.in.: badanie sytuacji osób LGBTQ studiujących na UW, wydanie raportu „Przemilczane, przemilczani”, konferencja naukowa „Strategie queer”, konferencja „Strategie przeciwdziałania dyskryminacji w szkolnictwie wyższym” i Tydzień Równości na Ursynowie. Na stronie queer.uw.edu.pl znaleźć można nagrania video z konferencji, zaś wkrótce ukazać ma się książka ją podsumowująca.

[źródło: Queer UW]
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa