Stołek dla Abiekta!

Z przyjemnością informujemy Czytelniczki i Czytelników, że Wojtek ‚Abiekt’ Szot – członek zarządu Stowarzyszenia Otwarte Forum (wydawcy czasopisma homiki.pl), współtwórca i koordynator akcji „Miłość Nie Wyklucza„, rzecznik prasowy akcji Nasza Sprawa 2, bloger i autor licznych publikowanych w naszym czasopiśmie tekstów, jest jednym z pięciorga nominowanych przez redakcję Gazety Stołecznej do nagrody Stołek 2011, przyznawanej co roku osobom, które swoją działalnością szczególnie przysługują się miastu.

Zasługi Abiekta dla stolicy to przede wszystkim propagowanie tęczowego wymiaru warszawskiej kultury, odkrywanie „naszej” historii miasta i pokazywanie „smaczków” i nieoczywistych punktów historii i Warszawy i ludzi z nią związanych. On był pomysłodawcą, współautorem i wydawcą „HomoWarszawy” i jej anglojęzycznej wersji, on zainicjował spacery warszawskie, które przekształciły się w festiwal Dni Homowarszawy, on co roku wyciąga nas na warszawskie cmentarze do grobów tęczowych postaci, on dba o pamięć o takich ludziach jak Krzysztof Jung czy Zofia Sadowska. To naprawdę dużo jak na jednego człowieka.

Pełna lista nominacji do nagrody Stołka: http://warszawa.gazeta.pl/stolki

Obok „Stołka” przyznanego przez jury, wręczony zostanie także „Stołek Publiczności”, którego zwycięzca wyłaniany jest w otwartym plebiscycie. Na wybraną postać głosować można dwoma metodami:

– po zalogowaniu w serwisie gazeta.pl poprzez formularz pod adresem http://bit.ly/stolki-2011
– mailowo pod adresem: stoleczna@agora.pl, w tytule wpisując: „Stołki”, a w treści – prócz nazwiska także krótkie uzasadnienie wyboru.

Głosowanie kończy się 30 grudnia 2011 r. o godzinie 12.00. Pełen regulamin konkursu pod adresem http://bit.ly/stolki-regulamin.

Zachęcamy do głosowania na „Stołek PUbliczności” dla Abiekta. W pewien sposób jest to nominacja dla wszystkich, którzy działają przy wymienionych wcześniej projektach – a także dla ludzi, którzy chcą, by Warszawa była bardziej tęczowa, niż jest dziś.

11 komentarzyStołek dla Abiekta!

 • KaFor

  [Re: Stołek dla Abiekta!]

  Głosujemy. 🙂

 • Peter Pan

  [Re: Stołek dla Abiekta!]

  Oprócz stołka głosować można na „nogę”.
  W tej kategorii wybieram tę laskę, która komuś porysowała auto kluczem;))

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Stołek dla Abiekta!]

  Nie wiem, czy wiecie, że p. Czeszejko-Sochacka niesamowicie nachalnie się podlizywała temu środowisku – m.in. na 10-leciu KPH rozprawiała ze sceny o tym, ile to ona zrobiła dla kultury LGBTQ w ramach rywalizacji o tytuł Stolicy Kultury. Ktoś o niej napisał, że „jest tak gay friendly, że geje się z niej śmieją”.
  Ja jednak zagłosowałam na ordynarnych reklamiarzy z Placu Defilad, bo to reklamiarska hucpa doprowadzona do stadium absolutnego chamstwa. Ogólnie nie lubię reklamiarzy, wiem sporo o tym, jak potrafią omijać prawo, a jednak nie przestaje mnie uderzać pogarda tych panów dla wszelkich prób ukrócenia wywieszania reklam w tym miejscu.

 • ktoś

  [Re: Stołek dla Abiekta!]

  Nie do 30 grudnia, a do 30 stycznia, jak wynika z tekstu na linkowanych stronach, kochani moi…

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Stołek dla Abiekta!]

  Chyba jednak grudnia, bo już rozstrzygnięto. Stołek dostali Diouf i Średziński, a Nogę od Stołka „nasza znajoma” Czeszejko-Sochacka. Moim zdaniem jednak zdecydowanie bardziej się należała reklamiarzom… nie pamiętam, może w ostatnich latach już były jakieś Nogi za bezczelne reklamy i uznano, że potrzeba odmiany?

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Stołek dla Abiekta!]

  Aha, P.S. Ciekawe, czy pani Cz.-S. odbierze nagrodę osobiście… nie zdziwiłabym się, gdyby wstyd jej było wyjść z domu po akcji z porysowaniem samochodu. 😉 W zeszłym roku Nogę dostał bodaj dyrektor ZDM za decyzję o naliczeniu opłaty za zajęcie pasa drogi przez korytko z bluszczem przy Muzeum Chopina (ściana ma być w przyszłości porośnięta bluszczem, ale plan stanął pod znakiem zapytania, gdy ZDM naliczyło za 30-centymetrowej szerokości korytko opłatę przekraczającą możliwości Muzeum. Na szczęście po doniesieniach w prasie wycofało się z tego). Otóż ów dyrektor miał na tyle odwagi cywilnej, by osobiście odebrać Nogę i trochę próbować uzasadnić decyzję, za którą tę „nagrodę” dostał. Wielu laureatów Nogi ze wstydu nie zgłaszało się po nią…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa