PO planuje przygotować projekt…

W dzisiejszej Gazecie Wyborczej pojawiła się informacja, że PO planuje przygotować projekt ustawy o związkach partnerskich. Byłby on otwarty dla par jedno- i różnopłciowych.

Nasz [projekt] byłby umiarkowany, bo chciałbym zebrać pod nim jak najwięcej podpisów członków PO. Zamówiłem opinie prawne o obecnej sytuacji i prawach par nieżyjących w formalnych związkach. Mówi się, że nie potrzeba ustawy o związkach, bo takie pary mają już większość potrzebnych uprawnień – a więc trzeba to zweryfikować – mówi pomysłodawca projektu.

Poseł Dunin przyznaje, że nie konsultował pomysłu z premierem – być może celowo, ponieważ (jak już pisaliśmy) fragmenty jego expose odczytano jako wyraźne zdystansowanie się wobec tej idei.

Czytelnikom i Czytelniczkom nie trzeba oczywiście przypominać, że od pewnego już czasu trwają prace nad „środowiskowym” projektem ustawy, w które angażują się zarówno politycy Ruchu Palikota i SLD, jak i organizacje pozarządowe oraz inicjatywy nieformalne (Miłość Nie Wyklucza i Grupa Inicjatywna). Organizatorzy akcji MNW proszą przy okazji po raz kolejny o wypowiedzenie się na temat potrzeb naszej społeczności, tak by projekt mógł jak najlepiej je odzwierciedlać: http://milosc.ankietka.pl/

* * *
Klęska urodzaju? Pozostaje tylko czekać na negatywne konsekwencje „wyścigów”, jeśli Ruch Palikota i SLD podejmą wyzwanie… Mamy jednak nadzieję, że twórcy projektu „środowiskowego” będą pamiętac, że celem nadrzędnym jest ich współpraca i stworzenie projektu jak najwyższej jakości.

[sass]
[źródło: Gazeta Wyborcza, blog MNW]

3 komentarzePO planuje przygotować projekt…

 • KaFor

  [Re: PO planuje przygotować projekt…]

  Nie dajmy się – narzucającym niestety – myślom o klęsce.

  Róbmy swoje.

 • lewicowiec

  [Re: PO planuje przygotować projekt…]

  Myślę, że najlepiej ustanowić kolejny kompromis na wzór aborcyjnego. Związki partnerskie tak, ale wyłącznie dla kobiety i mężczyzny.

 • ktoś

  [Re: PO planuje przygotować projekt…]

  „Związki partnerskie tak, ale wyłącznie dla kobiety i mężczyzny”

  Dodajmy jeszcze dla większego kompromisu: „…wyłącznie dla kobiety i mężczyzny po parafialnym kursie przedmałżeńskim i ślubie udzielonym przez kapłana Kościoła katolickiego”.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa