Kampania ”Zatrzymaj dyskryminację” w warszawskiej komunikacji publicznej

Z okazji Dnia Praw Człowieka – przypadającego 10 grudnia – Koalicja na Rzecz Równych Szans, zrzeszająca blisko 50 organizacji, które działają na rzecz praw człowieka, promowania zasady równości i niedyskryminacji, pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz–Waltz, wyemituje w warszawskich tramwajach, autobusach oraz pociągach SKM, dysponujących ekranami LCD, krótki film nawołujący do poszanowania praw człowieka, w tym ze względu na niepełnosprawność, wiek, kolor skóry i orientację seksualną.

Krótki film zatytułowany „Zatrzymaj dyskryminację” przedstawia jeden dzień z życia mieszkanki Warszawy, która na ulicy, w pracy, pubie oraz w budynku, w którym mieszka, spotyka się z dyskryminacją. Sytuacje przedstawione w spocie przydarzają się codziennie. Niestety większość z nas, tak jak bohaterka filmu, nie reaguje na dyskryminację, która spotyka innych.

10 grudnia w Dniu Praw Człowieka ONZ chcemy pokazać warszawiankom i warszawiakom, że łamanie praw mieszkańców naszego miasta i kraju nie dzieje się gdzieś daleko, ale jesteśmy świadkami takich sytuacji niemal codziennie – powiedział Tomasz Szypuła, prezes Kampanii Przeciw Homofobii i koordynator kampanii społecznej.

W imieniu Koalicji na Rzecz Równych Szans kampanię społeczną koordynuje Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii. Spot będzie wyświetlany w 84 tramwajach typu SWING (w każdym jest 6 ekranów), w 70 autobusach (w każdym są 2 ekrany) oraz w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej. Krótki film będzie wyświetlany w sobotę i niedzielę 10-11 grudnia br.

[źródło: mat.org.]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa