Zwycięzca Queerowej Palmy na 7. Festiwalu FILMY ŚWIATA

Kanał filmowy ale kino+ oraz Agencja Promocji Mañana już po raz 7. zapraszają na Festiwal FILMY ŚWIATA ALE KINO+, którego ideą jest rygorystyczna selekcja i prezentacja w Polsce najwybitniejszych filmów spoza tzw. Świata Zachodniego. Pokazy odbędą się w dniach 1-11 grudnia w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

Wśród 20 tytułów znajdzie się dzieło Olivera Hermanusa – PIĘKNO – które jest ważnym głosem we współczesnej dyskusji na temat homofobii, tożsamości seksualnej i rasizmu. Film na tegorocznym festiwalu w Cannes otrzymał Queerową Palmę – jedno z najważniejszych laurów filmowych środowiska LGBT.

• Piękno (Beauty), reż. Oliver Hermanus, RPA 2011, 99’
MFF Cannes 2011 – sekcja Un Certain Regard, Queerowa Palma

François van Heerden, biały mieszkaniec RPA, biznesmen w średnim wieku, mąż i ojciec, przeżywa kryzys. Cierpi z powodu niespełnienia zawodowego i braku zainteresowania najbliższych, a tłumiony wewnętrzny gniew zaczyna odbijać się na jego zdrowiu. Wychowany w konserwatywnym środowisku epoki apartheidu, nie może odnaleźć się w nowym południowoafrykańskim społeczeństwie. Całe swoje życie starał się osiągnąć społeczną akceptację, ale po latach okazuje się, że wszystko, do czego doszedł, daje mu wyłącznie poczucie głębokiego żalu i niespełnienia. Pod maską rasizmu i odrazy do homoseksualistów skrzętnie ukrywa nienawiść do samego siebie. Nagłe zauroczenie spotkanym na ślubie córki synem przyjaciela wyzwoli w nim głęboko skrywane pragnienia i obsesje – szczęśliwe i uporządkowane życie okaże się ułudą.

Pokazy:
6 grudnia, wtorek, godz. 18:00, kino Muranów, Warszawa + DYSKUSJA z udziałem Anny Laszuk i Krystiana Legierskiego
7 grudnia, środa, godz. 21:00, kino Muranów, Warszawa

Mamy dla Czytelników i Czytelniczek dwa podwójne zaproszenia na imprezę otwierającą festiwal (do warszawskiego kina Muranów, 1 grudnia, 20:30 (film otwarcia to POWRÓT DO DOMU w reż. Milagros Mumenthaler). Wystarczy do godz. 12 dziś wysłać na adres listy@homiki.pl maila z tytułem innego filmu (oprócz „Piękna”), którego reżyserem jest Oliver Hermanus. Losowanie o 12!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa