Odwiedziliśmy grób dr Sadowskiej

W niedzielę 6 listopada, w ramach kolejnej odsłony Dni HomoWarszqwy i kontynuując tradycję zaduszkowych spacerów, wybraliśmy się na Stare Powązki. Tym razem naszym celem był grób postaci ciekawej, acz nieco zapomnianej – dr Sadowskiej (o której więcej można dowiedzieć się z suplementu do spaceru. Poruszeni fatalnym stanem nagrobka chcieliśmy oddać hołd osobie, której grób został całkowicie zapomniany, a przy tym zastanowić się, co możemy zrobić, by choć nieco ten stan poprawić.

W kilkanaście osób przeszliśmy do grobu (znajdującego się niedaleko IV bramy cmentarza). Tam wysłuchaliśmy mini-wykładu Wojciecha Szota na temat zarówno samej dr Sadowskiej, jak i jej słynnych procesów. Ciekawostki i dodatkowe informacje dorzucała Agnieszka Weseli „Furja”, badające życie i działalność lekarki (zachęcamy do odwiedzenia strony http://www.sprawysadowskiej.pl/.)

Grób jest rzeczywiście w kiepskim stanie… Uznaliśmy, że nieco ruchu nam nie zaszkodzi, uprzątnęliśmy część liści, tak by można było położyć wieniec i zapalić znicze. Wojciech Szot poinformował, że oczekuje na informacje od Komitetu Powązkowskiego na temat możliwości zajęcia się grobem. O wszystkim będziemy Czytelniczki i Czytelników na bieżąco informować.

Na koniec przeszliśmy się do niedalekiego gronu Jerzego Waldorffa, na którym umieszczono wreszcie na stałe porządną tablicę z imieniem i nazwiskiem Mieczysława Jankowskiego.

Więcej zdjęć: http://dnihomowarszawy.blogspot.com/2011/11/po-spacerze.html

174 komentarzeOdwiedziliśmy grób dr Sadowskiej

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa