Warszawska Parada Równości 2012 ruszy 2 czerwca

Organizatorzy podali termin najbliższej Parady Równości. Manifestacja przejdzie ulicami Warszawy w sobotę 2 czerwca o godzinie 15:00. Zmieniona została trasa marszu.

Oto komunikat organizatorów:

Parada Równości 2012 przejdzie ulicami Warszawy w sobotę 2 czerwca o godzinie 15:00. Zmieniona została trasa marszu, który wyruszy znów spod Sejmu RP a zakończy się na pl. Teatralnym.

Wcześniejszy niż zwykle termin wydarzenia wynika z utrudnień, jakie czekają Warszawę w związku z Euro 2012. Pierwszy mecz w stolicy zaplanowano na 8 czerwca. Manifestacja wyruszy później niż zwykle, bo o godzinie 15:00.

Parada Równości 2012 przejdzie trasą: Sejm RP – ul. Wiejska – Al. Ujazdowskie – ul. Książęca – ul. L. Kruczkowskiego – ul. Tamka – ul. Świętokrzyska – ul. Nowy Świat – ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Miodowa – ul. Senatorska – pl. Teatralny.

Plusem zmiany trasy ma być ominięcie trakcji tramwajowych, o co prosili przedstawiciele urzędów i biur miasta. Dzięki temu będzie nie tylko bezpieczniej, ale i będzie można przygotować platformy wyższe niż ubiegłoroczne. Przedstawiciele organizatorów są w kontakcie z policją i władzami miasta – pierwsze spotkania i ustalenia pozwoliły na szybkie ogłoszenie terminu i trasy Parady Równości 2012.

Finałem Parady Równości ma być Miasteczko Równości. Organizatorzy i organizatorki podkreślają, że nauczyli się wiele w minionym roku. M.in. dlatego za organizację wydarzenia biorą się już teraz. Miasteczko odbędzie się na pl. Teatralnym w formie imprezy masowej a nie zgromadzenia publicznego. Ta formalna różnica pozwoli m.in. na organizację profesjonalnej sceny dla artystów i artystek, wystawienie punktów gastronomicznych oraz uporządkowanie całego wydarzenia, które ma w roku 2012 być zdecydowanie większe i lepiej przemyślane niż po ostatniej Paradzie Równości.

Zawiązuje się już Komitet Organizacyjny, który odpowiadać będzie za organizację wydarzenia. Do 20 listopada zgłosić się może do niego każda osoba i instytucja, która zainteresowana jest współuczestnictwem w tworzeniu Parady Równości 2012. Nowością jest powołanie Fundacji Wolontariusze Równości, która ułatwić ma formalne kwestie związane z organizacją wydarzenia (występowanie z wnioskami, możliwość podpisania umowy sponsorskiej, ubezpieczenie wolontariuszy i wolontariuszek). Fundacja zarejestrowana ma zostać jeszcze w tym roku a jej statut wyklucza możliwość wynagradzania za pracę na jej rzecz – opierać się ma całkowicie na wolontariacie. W chwili obecnej na rzecz Parady Równości pracuje ok. 30 osób, z czasem jednak liczba ta ma się powiększać. Wszystkich zainteresowanych i wszystkie zainteresowane zapraszamy do kontaktu pod adresem wolontariat@paradarownosci.eu

Do końca roku zamknięty ma być skład Komitetu Honorowego Parady Równości 2012, do którego zaproszenia kierowane będą od poniedziałku. Ubiegłoroczny Komitet Honorowy liczył 24 osoby.

Jutro ruszy oficjalnie konkurs na hasło Parady Równości 2012. Ostatecznie o jego brzmieniu zadecydują internauci i internautki, głosując na jedno z nadesłanych haseł. Szczegóły konkursu zostaną podane jutro – wiadomo już zaś na pewno, że do wygrania będzie znów 500 zł.

Więcej na stronie www.paradarownosci.eu

[źródło: komunikat JP, rzecznika prasowego Parady Równości]

5 komentarzy do:Warszawska Parada Równości 2012 ruszy 2 czerwca

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Warszawska Parada Równości 2012 ruszy 2 czerwca]

  Muszę docenić starania. Tylko mam taką drobną wątpliwość: czy tak wysoki pojazd jak platforma nie będzie miał trudności z podjechaniem Tamką? To jednak jest stroma ulica, jak i większość ulic na skarpie.

 • d_biskupa

  [Re: Warszawska Parada Równości 2012 ruszy 2 czerwca]

  Albo nie wyhamują, zjeżdżając z Książęcej, i wpadną do Wisły :) Będzie przemarsz z przygodami. Ale dla mnie spoko. Ja lubię, jak się coś dzieje.

 • Peter Pan

  [Re: Warszawska Parada Równości 2012 ruszy 2 czerwca]

  Ha, ha, ha !
  Dobre! Gdy ktoś stojący obok Jej Perfekcyjności będzie chciał się czegoś przytrzymać, by nie zjechać z platformy jak z równi pochyłej, złapie ją za kieckę i ukaże ją światu w całej jej biologicznej męskości.
  A prawica katolicka powie, że na Paradach pokazują nagie penisy! I wreszcie będzie miała dowód.

 • krzsz1986

  [Re: Warszawska Parada Równości 2012 ruszy 2 czerwca]

  Peter! Nie zbijaj się z Jej Perfekcyjności!

 • Srulek Zylbersztajn

  [Re: Warszawska Parada Równości 2012 ruszy 2 czerwca]

  Aha, zapomniałbym: idźcie na skróty Nowym Światem. Będzie szybciej!
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa