LGBTQ na 27. WFF

27. odsłona Warszawskiego Festiwalu Filmowego (7-16.10) obejmuje – jak co roku od kilku już lat – również kilka filmów o tematyce LGBTQ. Zachęcamy do zerknięcia na program, dostępny na http://www.wff.pl/. „Tęczowe” tematy pojawiają się, jak informują organizatorzy, w następujących filmach:

Ostatnia runda / Mi último round / My Last Round reż. Julio Jorquera (Chile, Argentyna 2010), 90 min.
Na południu Chile rodzi się miłość pomiędzy odnoszącym sukcesy bokserem Octaviem a pomocnikiem kuchennym, Hugo. Przenosząc się do stolicy, Santiago, mają nadzieję spełnić swoje marzenia i przeżyć miłość, chroniąc ją tajemnicą przed wrogim otoczeniem.

Weekend, reż. Andrew Haigh (Wielka Brytania 2011), 96 min.
Dwóch gejów spędza upojny weekend. To krótkie spotkanie będzie rozbrzmiewać w ich całym dalszym życiu. Szczerze i bez skruchy opowiedziany film o powszechnej walce o prawdziwe życie we wszystkich jego aspektach.

Orędownik gejowa / The Advocate For Fagdom, reż. Angélique Bosio (Francja 2011), 91 min.
Niezwykły portret kanadyjskiego reżysera, lidera ruchu queercore Bruce’a LaBruce’a, którego dzieła są połączeniem gejowskiego porno z artystycznym kinem niezależnym (na festiwalu w Berlinie 2008 pokazał gejowski zombie horror).

Nerwówka / Órói / Jitters, reż. Baldvin Z (Islandia 2010), 97 min.
Gabriel ma 16 lat i podobnie jak rówieśnicy poszukuje swojej tożsamości. Wraz z garstką najbliższych przyjaciół próbuje zrozumieć kim jest i gdzie, w tym skomplikowanym świecie, jest jego miejsce.

Odlot / Izlet / The Trip, reż. Nejc Gazvoda (Słowenia 2011), 85 min.
Trójka najlepszych przyjaciół wyrusza na wycieczkę nad morze, tak jak kiedyś, gdy byli w szkole średniej. Przychodzi czas próby ich przyjaźni.

[sass na podst. mat. dystr.]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa