Koza wraca…

We wtorek 11 października w Naszej Sprawie 2 miała odbyć się trzecia rozprawa. Nie odbyła się – z powodu choroby sędziego przełożono ją. Na styczeń 2012 r. Tempo prac polskiego sądownictwa jest wielką zmorą wszystkich, którzy mają z nim cokolwiek wspólnego, dlatego powód i powódka tylko westchnęli, zobaczywszy ogłoszenie na drzwiach sekretariatu sądu.

Tymczasem „rzepkowa” koza pojawiła się w Opolu. Jak donosi lokalny dodatek Gazety Wyborczej, skopiowany rysunek z Rzepy zawisł w gablocie nie byle gdzie, bo w głównym budynku Uniwersytetu Opolskiego. Po reakcji GW rysunek został zdjęty, pozostaje tylko żałować, że nie wcześniej, bo jego obecność w zamykanej na klucz gablocie uczelnianej mogłaby sugerować, że treść „karykatury” koresponduje z poglądami uczelni. Co prawda rzecznik UO Marcin Miga tłumaczył, że gablota miała wyłamany zamek i że rysunek zostanie usunięty, niesmak jednak pozostaje.

NS2

6 komentarzy do:Koza wraca…

 • Jakbyco

  [Re: Koza wraca...]

  Trudno oczekiwać, że władze uniwersytetu będą kontrolować stan zamków wszystkich gablot we wszystkich budynkach, ale trochę to jednak żenujące, że zdjęto rysunek dopiero po interwencji Gazety.

  A przedłużających się procedur sądowych nie zazdroszczę. Oby wyrok był jednoznaczny i na Waszą korzyść!

 • Mik

  [Re: Koza wraca...]

  sprawa jest przegrana,. a zenujace jest to ze walka toczy sie o rysunek. To jakis taliban, ze w sprawie jakiegos wycinka gazetowego z rysunkiem w jakiejs gablocie interweniuja Wysokie Czynniki.

  Jeszcze troche i na takie rysunki trzeba bedzie miec zezwolenie. Idiotyzm:(

 • Peter Pan

  [Re: Koza wraca...]

  Zgadzam się z Mik.
  Uważam, że trzeba walczyć z dyskryminacją, z jawnym obrażaniem, ale nie z rysunkami satyrycznymi. Rzeczpospolitą pozwałbym do sądu, np. za wypowiedź Zdorta, iż do Sejmu dostali się „wynaturzeni” parlamentarzyści.
  Durne rysunki satyryczne, wolałbym natomiast uznać za nieśmieszne lub odpowiadać na nie w tej samej, satyrycznej formie.
  Owszem, instytucje publiczne, takie jak uniwersytety nie powinny sobie wieszać takiej twórczości, ale skoro rysunek wycofano, to nie ma o czym mówić.

 • KaFor

  [Re: Koza wraca...]

  Jest o czym mówić – nie tylko mówić, ale i oskarżać. To mowa nienawiści ubrana w ‚prześmiewczą’ formę.

  Tak, jak dziś w wobec Posła Biedronia i Posłanki Grodzkiej przez jedno radio.

 • Uschi

  [Re: Koza wraca...]

  @PP
  pozew w NS2 nie dotyczy wyłącznie rysunku. owszem, rysunek jest najbardziej chwytliwy – i najbardziej obraźliwy – ale w pakiecie są jeszcze felieton, tekst naczelnego i duży artykuł Terlikowskiego. polecam wizytę na stronie NS2

 • milky

  [nie tylko koza.]

  milki ma racje.
  a rysunek moze i obrazliwy ale cos mi sie wydaje ze jednak przedstawia nieodlegla przyszlosc. mysle, ze ludzkosc ‚zalegalizuje’ rozmaite dziwactwa.
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa