'Zmierzch' w kowbojskim wydaniu

Prawda o poruszającej każdego serii filmów „Zmierzch” została ujawniona! Nic już nie będzie takie samo!

Każdy zna młodzieżową serię książek i filmów o wampirach i wilkołakach „Zmierzch”. Ten produkt (nie mówmy o sztuce w tym przypadku) można albo pokochać, albo znienawidzić. Historia jest prosta: Bella (człowiek płci żeńskiej) zakochuje się w 108-letnim wampirze Edwardzie, który pije krew tylko zwierząt (to się nazywa wampir-wegetarianin) i błyszczy na słońcu.
Aby historię miłosną skomplikować, pojawia się ten trzeci – wilkołak Jakub, którego umięśniona klata (eksponowana nawet na trzeszczącym mrozie) jest ważnym elementem marketingowym filmu. Jakub kocha Bellę. Zdezorientowana Bella zaczyna kochać i Edwarda i Jakuba. I tak dalej. Materiału na fabułę będzie jeszcze na sto książek i dwieście filmów.

My tymczasem znaleźliśmy na Youtube prawdziwą historię Edwarda i Jakuba. Jak się okazuje, Bella jest tylko przykrywką…

Zawsze byliśmy przekonani że wampir, który błyszczy na słońcu, musi mieć coś wspólnego z kulturą camp. A wilkołak paradujący z gołą klatą i tak niebawem pojawi się jako bohater kolejnego komiksu Tom of Finland. Cierpliwości.

4 komentarze'Zmierzch' w kowbojskim wydaniu

 • Soniasonia

  [Re: ‚Zmierzch’ w kowbojskim wydaniu]

  Niestety, Touko Laaksonen nigdy nie narysuje komiksu z Jakubem – nie zdążył go nawet poznać, gdyż zmarł w 1991 roku. Dla większości, która o „Zmierzchu” nie ma zielonego pojęcia, dodam, iż pierwsza książka z zamkniętego obecnie cyklu powstała w 2003 roku. Dla fanek, które chciałyby jeszcze poczytać, polecam mangę „Vampire Knight” wydawana obecnie przez wydawnictwo Waneko – to samo, ale jeszcze z arystokratami i kazirodztwem! *gleba* Co do samego filmiku, to żadnego zaskoczenia – jedna z reguł internetu głosi, iż jeśli dwie postaci istnieją w tym samym utworze, to w końcu ktoś ich sparuje w „faworku”. Na facebooku jest nawet grupa „Screw Bella! Jacob x Edward forever” Ja od ręki mogłabym podać kilka innych parodii, na jakie się natknęłam w necie – niektóre jeszcze lepsze od tej powyżej.

 • Erico

  [Re: ‚Zmierzch’ w kowbojskim wydaniu]

  Soniasonia – dawaj linki!

 • Soniasonia

  [Re: ‚Zmierzch’ w kowbojskim wydaniu]

  Che che ;b
  W kategorii „trailer”moim ulubieńcem jest „The Anime Hours” – do podkładu dźwiękowego filmu „Godziny” podłożono sceny z „Róży Wersalu” i „Rewolucjonistki Uteny”, dwóch znanych serii anime z podtekstami lesbijskimi.
  http://www.youtube.com/watch?v=Aj880H3sv1A
  Z kolei w kategorii „literatura” polecam „Chopsticks” – parodię „Zmierzchu”, w której rolę Belli gra chłopiec, a narracja pełna jest ironicznego i autoironicznego humoru. Utwór jest przy okazji fanfikiem do „Hetalii”, co sprawi dodatkową frajdę fanom mangi.
  http://www.fanfiction.net/s/7129207/

 • Erico

  [Re: ‚Zmierzch’ w kowbojskim wydaniu]

  Fajne:-)

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa